Načítavanie údajov ...

NHE: Čuprynove zákroky na rozlúčku vyniesli v sobotu Tatranu titul

Prešovským hrdinom v boji o majstrovský titul bol v treťom finálovom meraní síl s MŠK Považská Bystrica Igor Čupryna. Brankár Tatrana sa s dresom najúspešnejšieho slovenského mužského klubu rozlúčil najlepším spôsobom. V závere sobotňajšieho súboja chytil za stavu 20:19 tutovku súpera z postu pivota a v posledných sekundách ešte raz zabránil Považanom vyrovnať. „Bol som pripravený na sto percent. Pre mňa to bolo ešte dôležitejšie ako pre chlapcov. Chcel som vydať zo seba maximum, túžil som pomôcť tímu. Som šťastný, že to vyšlo a získali sme titul. Chcem poďakovať Považskej Bystrici, lebo ukázala dobrú hádzanú, hrala super,“ uviedol Čupryna, ktorý je päťnásobným slovenským šampiónom. „Tento posledný titul bol najťažšie vybojovaný. Teraz je mi smutno i veselo zároveň. Tatran mi dal veľa ako hráčovi i človeku. V Prešove som strávil najkrajšiu časť kariéry,“ dodal lúčiaci sa ukrajinský rodák reprezentujúci SR, ktorý bude od novej sezóny pôsobiť v ruskom klube Donskí kozáci z mesta Taganrog.

Šarišania sa v druhom a treťom zápase finálovej série museli zaobísť bez Olivera Rábeka. Kanonier Tatrana sa zranil v priebehu prvého finále a do ďalšieho diania už nemohol zasiahnuť pre otvorenú zlomeninu palca. „Putoval som do nemocnice, kde mali dali do poriadku, ale na 90 percent budem musieť podstúpiť ďalšiu operáciu prsta. O to je moja situácia ohľadom návratu do akcie komplikovanejšia. Zatiaľ neviem presne, kedy sa budem môcť naplno zapojiť do tréningového procesu,“ poznamenal Rábek, ktorý ďalšie dianie finálovej série prežíval na lavičke Tatrana. „V Považskej Bystrici to bolo z našej strany veľmi dobré. Ukázali sme, že sme tam prišli zvíťaziť. V treťom finále doma sme pôsobili nervóznejším dojmom. Považanom sa darilo viac, zachytal im brankár. Našťastie, našim chalanom sa to podarilo dotiahnuť. Pre mňa ako fanúšika z lavičky to bolo ťažké, bol som nervózny a mal som nutkanie, že by som najradšej skočil na palubovku,“ priznal novozámocký odchovanec, ktorý je od príchodu do Prešova držiteľom ôsmich z celkovo šestnástich slovenských titulov Tatrana: „Cesta k titulu je vždy náročná. Toto je už len čerešnička a úspešné zavŕšenie sezóny, ktorá bola vinou koronavírusu nevyspytateľná. Priniesla odložené zápasy, ich presúvanie, nahustené termíny. Častokrát sme nevedeli, čo bude o týždeň. Som rád, že sa nám na jej záver podarilo dosiahnuť majstrovskú trofej.“

Tomáš Rečičár mal zmiešané pocity. Radosť mu urobil zisk titulu, ale hra prešovského družstva nezodpovedala predstavám domácich. „Myslím si, že to bol z našej strany nevydarený zápas. Nepotvrdili sme to, čo sme chceli hrať a mrzí ma, ako sme tento duel odohrali. Na konci však môžeme byť šťastní, že sme ho zvládli a vyhrali sme o gól. Aj keď sme nezvíťazili takým vysokým rozdielom ako v minulých rokoch, séria sa skončila 3:0 pre nás a to sa počíta,“ skonštatoval Rečičár.

Spolu so spoluhráčmi z Tatrana si majstrovský titul vybojovali bez jediného zaváhania, keď víťazne absolvovali všetkých 24 extraligových stretnutí v sezóne 2020/2021.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022