NHE: Donoso rozhodol o výhre HK Agro, súboj nováčikov tesne pre Bojnice

Piatkové zápasy 10. kola Niké Handball extraligy mužov 2021/2022 medzi tímami zo stredu a spodku tabuľky priniesli vyrovnané priebehy. V oboch sa napokon radovali domáci, ktorí v závere otočili vývoj a naklonili skóre na svoju stranu.

V dueli chudobnom na góly prehrával HK Agro Topoľčany necelých šesť minút pred koncom 15:17, ale potom už brankár Peter Vrábel nepustil za svoj chrbát ani jednu strelu hráčov MHC Štart Nové Zámky, ktorí napokon prehrali gólom z pokutového hodu sedem sekúnd pred koncom. Jeho autorom bol hrajúci tréner Agra Víctor Donoso, s 8 gólmi najlepší strelec súboja. Topoľčanci prerušili šnúru troch prehier a už len o bod zaostávajú za Novozámčanmi na 6. mieste.

V konfrontácii nováčikov si úspešnejšie počínali hádzanári HK Kúpele Bojnice, hoci po zmene strán prišli o sľubný polčasový náskok (13:10). Sedem minút pred uplynutím hracieho času dokonca zaostávali 20:22, ale ešte sa dokázali postarať o obrat na 25:23. Bojničania sa so ziskom 7 bodov dotiahli na novozámocký tím, Záhoráci si na prvé body v sezóne musia ešte počkať.

Výsledky piatkových stretnutí 10. kola Niké Handball extraligy mužov 2021/2022:
HK Agro Topoľčany – MHC Štart Nové Zámky 18:17 (10:8)
Najviac gólov: Donoso 8/2, Montecino, Ahumada a Monge po 2 – G. Vadkerti 4, Matúš Kocák, Dévai, Nyári po 3, Tilandy 3/2
pok. hody: 4/2 – 3/2, vylúčení: 5 – 4, rozhodovali: Palovčák a Richvalský, 48 divákov

HK Kúpele Bojnice – Záhoráci Stupava/Malacky 25:23 (13:10)
Najviac gólov: Jakub Briatka 6, Ďurajka 6/1, Blaho 5 – D. Polák 8/3, S. Valent 6, R. Valachovič a Prevaj po 2
pok. hody: 1/1 – 3/3, vylúčení: 3 – 6, rozhodovali: Klimko a Balogh, 100 divákov