NHE: Drámu v Stupave rozhodol Hlohovčan Antala

Drámu až do záverečného hvizdu ponúkli aktéri jediného sobotňajšieho stretnutia 11. kola Niké Handball extraligy mužov, po ktorom sa v Stupave tešili hostia z HC Sporta Hlohovec. Na pôde Záhorákov Stupava/Malacky sa hrala vyrovnaná partia, hoci Hlohovčania viedli v priebehu I. polčasu aj päťgólovým rozdielom. Ešte aj v 35. min vyhrávali 23:18, ale o trinásť minút neskôr poslal Ristič do vedenia domácich (28:27). V 52. min to vyzeralo pre Záhorákov stále nádejne (31:29), ale záver patril hosťom. Víťazný gól strelil v čase 59:30 min Adam Antala. Hlohovčania v tabuľke poskočili na 5. miesto, ich súperi sú napriek tretej prehre za sebou ôsmi.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 11. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
Záhoráci Stupava/Malacky – HC Sporta Hlohovec 32:33 (16:19)
Najviac gólov: Ristič 9, R. Valachovič 8/4, S. Valent 3 – Meľnyk 11, Péchy 6, A. Antala 5
pok. hody: 4/4 – 4/3, vylúčení: 4 – 5, ČK: 55. R. Baláž (Záhoráci), rozhodovali: Manek a Majstrík, 180 divákov