NHE: Hladké piatkové triumfy domácich

Hádzanári MHC Štart Nové Zámky ukončili trojzápasovú šnúru prehier v Niké Handball extralige mužov 2022/2023 a hráči ŠKP Bratislava zase predĺžili sériu svojich úspechov práve na tri stretnutia. Oba tímy v piatkových dueloch 11. kola uštedrili svojim súperom vysoké prehry.
Novozámčania pokorili na svojej palubovke MHáK Martin 38:22. Hneď v úvode odskočili na 9:2, pričom už po prvom polčase bolo prakticky rozhodnuté, že dva body zostanú doma. Martinčania sa v 48. min dotiahli na 20:28, ale záver nováčik nezvládol a odniesol si z južného Slovenska debakel.
Aj v Bratislave bolo rozhodnuté už do prestávky. ŠKP nedal susedom z Modry šancu, v 14. min vyhrával 8:0, čím naznačil, že sa bude hrať jasne v jeho réžii. Desaťgólový náskok z prvého polčasu navyšovali domáci ešte aj v druhom dejstve. Zverenci trénera Martina Spuchláka sa po víťazstve 31:18 držia na 7. priečke o dva body za Novozámčanmi, ktorí sú aktuálne na 5. mieste.

Výsledky piatkových stretnutí 11. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:

ŠKP Bratislava – HáO TJ Slovan Modra 31:18 (14:4)
Najviac gólov: Halla 8, Mikéci 7/2, Kolenič 5 – Tschur 4/2, Frno a Jurikovič po 3
pok. hody: 4/2 – 7/4, vylúčení: 6 – 2, ČK: 51. Demko (ŠKP) za 3 vylúčenia, rozhodovali: M. Nagy a Papaj, 150 divákov

MHC Štart Nové Zámky – MHáK Martin 38:22 (19:9)
Najviac gólov: Dévai 7/1, M. Kucsera 6, Tilandy 5/1 – Hr. I. Halldórsson 7/1, Gardarsson 3, Bíro 3/2
pok. hody: 4/3 – 6/4, vylúčení: 5 – 3, rozhodovali: Gabriš a Veselka, 330 divákov