NHE: Jednoznačné víťazstvá hostí

V dvoch piatkových stretnutiach 6. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 sa presadili hosťujúce tímy z popredných priečok tabuľky. Tatran Prešov si vymenil výhodu domáceho prostredia s HC Sporta Hlohovec, ale aj na pôde súpera s prehľadom zvíťazil 35:26 (19:13). Domáci držali s favoritom ako-tak krok v I. polčase, v 26. min prehrávali len 13:16, ale pred prestávkou ešte trikrát inkasovali. Po zmene strán sa dostali na rozdiel štyroch gólov (15:19) a ešte aj necelých 8 minút pred koncom zaostávali o päť presných zásahov (25:30). Prešovčania v závere ešte zvýraznili svoj triumf, po ktorom sa bodovo dotiahli na lídra z Považskej Bystrice.
Len o bod za Tatranom zaostáva MHC Štart Nové Zámky, ktorý si odniesol dva body z palubovky HK Agro Topoľčany, kde zverenci trénera Jána Kolesára vyhrali vysoko 38:28. Mladík Tomáš Dévai prispel desiatimi gólmi, a tak môže ísť na zraz reprezentácie dvojnásobne spokojný.

Výsledky piatkových stretnutí 6. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:

HK Agro Topoľčany – MHC Štart Nové Zámky 28:38 (13:16)
Najviac gólov: J. Tóth 9, Jovanovski 5/3, Jovanovski 4 – Dévai 10/2, G. Vadkerti 7, Matúš Kocák 5
pok. hody: 4/3 – 5/4, vylúčení: 4 – 4, rozhodovali: Haščík a Maroš Nagy, 225 divákov

HC Sporta Hlohovec – Tatran Prešov 26:35 (13:19)
Najviac gólov: Péchy 9, Meľnyk 8/1, Souček 3 – Ivanovič 7, Davidovič 6, Michalka 5, Rábek 5/1
pok. hody: 1/1 – 1/1, vylúčení: 5 – 5, ČK. 53. Kasatkin (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Michal Nagy a Zubo, 300 divákov