Načítavanie údajov ...

NHE: Košičania urobia všetko pre víťazstvo, Prešovčania vedia, že to nebude ľahké

Prvé zápasy o medailové priečky v Niké Handball extralige mužov 2021/2022 priniesli jednoznačné víťazstvá domácich. Obe série play-off sa presúvajú na pôdu zdolaných tímov, ktoré sa pokúsia vyrovnať stav a ich súperi sa budú usilovať vybojovať si majstrovský, resp. bronzový mečbal.

Tatran Prešov si poradil s HK Košice 34:24, čo bol najvýraznejší rozdiel v doterajších vzájomných meraniach síl v aktuálnej sezóne. „Desaťgólové víťazstvo je v poriadku, ale videl som v našej hre dosť nedostatkov a je na čom pracovať. Chlapci bojovali, aj keď nehrali excelentne. Tu sa však nehrá na rozdiel v skóre, stačí vyhrať trikrát o gól a je rozhodnuté o majstrovi,“ poznamenal kouč Tatrana Radoslav Antl, ktorého mužstvo môže v stredu 18. 5., keď je od 19.00 h v Trebišove na programe druhé stretnutie finálovej série, urobiť druhý krok k obhajobe a zisku v poradí už 17. titulu v ére samostatnosti. „Očakávam ťažký duel, v ktorom to bude gól na gól. Podľa mňa rozhodujúca bude obrana s brankárom. Kto bude mať lepší deň, ten vyhrá,“ dodal Antl, ktorý v sobotu nemal k dispozícii kompletný káder a ešte sa zranil brankár Colodeti.

Hoci ide o súboj o zlato dvoch rivalov a východoslovenské derby, nieslo sa v pokojnom duchu a bez výraznejších emócií na ihrisku i v hľadisku. V Tatran handball aréne mali podporu i Košičania. „Atmosféra bola dobrá, ale na môj vkus a vzhľadom k tomu, že je to finále, až príliš priateľská. Nás podporovala skupina, ktorá chodí s nami aj na duely dlhodobej časti extraligy. Cítili sme ich podporu,“ poznamenal košický tréner Martin Lipták, ktorý sa so svojimi zverencami pokúsi nájsť recept na zdolanie favorita. „V hre už veľa zmien nebude. Tri dni medzi zápasmi využijeme na regeneráciu a na videu si rozoberieme chyby, ktorých sme sa dopúšťali najmä v obrane. My to v stredu skúsime. Hoci nemusíme, ale určite chceme urobiť všetko pre víťazstvo.“

Pre fanúšikov hádzanej, ktorí to majú do Trebišova ďaleko, bude priamy prenos v Niké TV:  https://www.nike.sk/niketv/stream/40682274/18.5.2022-HK_Ko%C5%A1ice_vs_Tatran_Pre%C5%A1ov

V sérii o 3. miesto aj družstvo MŠK Považská Bystrica využilo domáce prostredia na triumf nad HC Sporta Hlohovec 32:22, pokračovať sa bude v stredu 18. 5. od 19.00 na hlohoveckej palubovke. Bronz si vybojuje družstvo, ktoré ako prvé dosiahne tri víťazstvá.

Program finále play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2021/2022 (hrá sa na tri víťazstvá):
druhý zápas:
streda 18. 5.: 19.00 h HK Košice – Tatran Prešov, hrá sa v Trebišove, stav série 0:1
tretí zápas:
nedeľa 22. 5.: 10.30 h Tatran Prešov – HK Košice, RTVS :Šport
prípadný štvrtý zápas:
streda 25. 5.: 18.00 h HK Košice – Tatran Prešov, hrá sa v Trebišove, RTVS :Šport
prípadný piaty zápas:
piatok 27. 5.: 18.00 h Tatran Prešov – HK Košice, RTVS :Šport

o 3. miesto (hrá sa na tri víťazstvá):
druhý zápas:
streda 18. 5.: 19.00 h HC Sporta Hlohovec – MŠK Považská Bystrica, stav série 0:1
tretí zápas:
sobota 21. 5.: 17.00 h MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec
prípadný štvrtý zápas:
streda 25. 5.: 18.00 h HC Sporta Hlohovec – MŠK Považská Bystrica
prípadný piaty zápas:
sobota 28. 5.: 18.00 h MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: M. Findrik a P. Jesenský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022