Načítavanie údajov ...

NHE: Ľahká cesta k majstrovskému mečbalu, prešovská obrana otupila snahu Považanov zdramatizovať sériu

Druhé finále Niké Handball extraligy mužov 2020/2021 prinieslo nečakane jednoznačnú záležitosť. Fanúšikovia a zrejme aj aktéri na oboch stranách očakávali vyrovnanejšiu partiu, obzvlášť po prvom stretnutí, ktoré Tatran Prešov vyhral doma nad MŠK Považská Bystrica po urputnom boji 23:20. Na Považí však urobil so súperom krátky proces. Od začiatku dominoval na jeho palubovke a už po prvom polčase bolo jasné, že domov pocestuje s majstrovským mečbalom. Prešovčania zdolali družstvo MŠK hladko 30:14 (18:6).

„Podali sme dobrý výkon. Dôležité bude teraz nepodľahnúť eufórii, čo som zdôraznil aj na krátkej pozápasovej porade v šatni. Je pred nami ešte jeden zápas. Naším cieľom je vyhrať aj v sobotu, na čo sa musíme koncentrovať,“ uviedol tréner Šarišanov Slavko Goluža.

Kvalitná defenzíva a zákroky brankára Marcosa Colodetiho boli kľúčom k suverénnemu stredajšiemu úspechu. „Tento zápas sme vyhrali vďaka obrane. Takto by sme mali hrať v defenzíve dôležité zápasy. Myslím si, že sme ukázali kvalitu celého mužstva, hrali sme jeden za druhého od prvej do poslednej minúty,“ pochválil na klubovom webe tímový výkon asistent kapitána a pivot Tatrana Roman Carapkin, ktorého doplnil na spojke hrajúci Tomáš Rečičár: „Začiatok bol veľmi dôležitý. Ukázali sme bojovnosť, výbornú obranu a dávali ľahké góly. Myslím si, že to spolu s naším nasadením rozhodlo o víťazstve. Potvrdili sme našu kvalitu, opadol z nás stres či kŕč z minulého zápasu. To sa prejavilo na výsledku.“

Pre Tatran to mal byť v stredu najťažší duel v sérii. „Vstúpili sme doňho s jednoznačným cieľom, aby bolo ešte do polčasovej prestávky rozhodnuté. To sa nám aj podarilo. Celé mužstvo pracovalo naplno. V obrane sme podali dobrý výkon, z čoho pramenili ľahké góly. S 12-gólovým náskokom sme si v druhom polčase udržiavali vedenie a napokon sa tešili zo zaslúženého víťazstva,“ vyjadrila sa brazílska opora Tatrana Pedro Pacheco.

Smútok zavládol v považskobystrickom tíme, ktorý si domáci súboj predstavoval rozhodne inak. „Chystali sme sa na to, že Prešov sa bude snažiť zrýchliť a zagresívniť hru. Žiaľ, nezachytili sme úvod. V defenzíve sme hrali príliš individuálne a nepomáhali si. Dosť gólov sme dostali cez stred. V útoku sme si šance vypracovali, ale nepremieňali sme ich. Len v prvom polčase sme zahodili osem čistých príležitostí. Súper sa dostal na koňa, upokojil sa a pre nás to bolo ťažšie a ťažšie,“ zhodnotil druhé finále kouč Považanov Václav Straka. Jeho zverenci budú mať šancu napraviť dojem v sobotu 15. mája, keď sa predstavia v Tatran handball aréne.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022