NHE: Modra otočila duel proti Topoľčanom

Hádzanári HáO TJ Slovan Modra po sérii bez výhry zabodovali naplno, keď uspeli v jedinom sobotňajšom zápase 10. kola Niké Handball extraligy mužov. Modrania zvíťazili na svojej palubovke nad HK Agro Topoľčany 28:27 (13:14) a v tabuľke znížili svoj odstup na súpera na jeden bod. Domáci otočili vývoj duelu, keď po prvom polčase mali trojgólové manko, ktoré po zmene strán narástlo na štyri góly – 18:22 v 45. min. O desať minút sa však už dostali do vedenia 25:24. Topoľčanci ešte vyrovnali na 25:25, ale záver lepšie zvládli domáci a tešili sa z prvého víťazstva v sezóne.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 10. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
HáO TJ Slovan Modra – HK Agro Topoľčany 28:27 (13:14)
Najviac gólov: Frno 7, Granec 7/6, Tschur 6 – Panovski 7/1, Čolovič 6, J. Tóth 5
pok. hody: 7/6 – 1/1, vylúčení: 2 – 8, ČK: 59. Panovski (Topoľčany) za 3 vylúčenia, rozhodovali: R. Sivák a Švarc, divákov