Načítavanie údajov ...

NHE: Najvyššia súťaž mužov s rekordným počtom účastníkov, v NHE 2021/22 tucet tímov

Nováčikmi Kúpele Bojnice a Záhoráci Stupava/Malacky

Najvyššia slovenská súťaž v hádzanej mužov bude mať prvýkrát dvanásť účastníkov. Toľko družstiev v nej ešte nikdy neštartovalo, doteraz najviac sa predstavilo v sezóne 2013/2014, keď základnú časť absolvoval aj výber SR do 20 rokov.
Na pondelkovom zasadnutí športovo-technickej komisie Slovenského zväzu hádzanej (ŠTK SZH) sa uskutočnilo licenčné konanie, ktorého výsledkom je udelenie licencií všetkým desiatim tímom z uplynulého ročníka Niké Handball extraligy a aj dvom prvoligistom, ktorí tiež prejavili záujem o účasť medzi domácou elitou.
„Ešte to podlieha schváleniu výkonným výborom SZH, ale pri žrebe nového ročníka, ktorý bude v stredu 23. júna v Bratislave, počítame s dvanástimi účastníkmi Niké Handball extraligy 2021/2022,“ informoval riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský.
Keďže pre pandémiu koronavírusu sa nemohli od jesene hrať nižšie hádzanárske súťaže a plánovaná baráž o účasť v extralige sa tiež nemohla uskutočniť, SZH umožnil uchádzať sa o extraligovú miestenku aj záujemcom z radov prvoligistov. Túto možnosť využili dvaja – HK Kúpele Bojnice a Záhoráci Stupava/Malacky, vďaka čomu bude počet extraligových účastníkov rekordný.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022