Načítavanie údajov ...

NHE: Návrat Péchyho do Hlohovca, Sporta aj s Dudášom, Meľnykom a Pappom

Hádzanári HC Sporta Hlohovec nebudú môcť v nasledujúcej sezóne Niké Handball extraligy mužov využiť služby posíl hosťujúcich z HK Kúpele Bojnice, keďže tento klub už bude tiež účinkovať v najvyššej slovenskej súťaži. Hlohovčania sa tak nebudú môcť spoľahnúť napríklad na najlepšieho kanoniera uplynulého extraligového ročníka Juraja Briatku či skúsených pivotov Tomáša Mažára, Mareka Páleša. Sporta však už má kvalitnú náhradu a do jej kádra pribudli štyria skúsení a kvalitní hráči, traja aj s hlohovskou minulosťou.

Z Nemecka, kde strávil rok v druholigovom TuS Ferndorf sa vracia slovenský reprezentant Lukáš Péchy, ktorý bol v sezóne 2019/2020 v čase prerušenia súťaže pre pandémiu koronavírusu najlepším strelcom extraligy (neskôr ročník anulovali, pozn.). Obranu vystužia skúsení Peter Dudáš a Gabriel Papp. Všetci traja v minulosti už pôsobili v Hlohovci. Okrem niekdajšieho reprezentanta Dudáša prichádza z HKM Šaľa ukrajinský rodák Mykola Meľnyk hrajúci na poste spojky. Príležitosť zapracovať sa do mužského družstva dostanú dorastenci ako Jakub Lutovský, bratia Jakub a Adam Antalovci, Matúš Mareček, Marcel Baran, Patrik Pauk či Ivan Slovák.

HC Sporta naďalej povedie Samuel Mažár, ktorý sa môže tešiť na bratský trénerský súboj so súrodencom Tomášom, ktorý je koučom práve nováčika z Bojníc.
„Ja osobne sa teším na chalanov a dúfam, že sa nám podarí spraviť výbornú partiu s tímovým duchom. Určite budeme chcieť robiť radosť našou hrou tým ľuďom, ktorí nás prídu povzbudiť. Mojím prianím je, aby mohli ľudia chodiť na šport a tešiť sa z neho,“ vyjadril sa pre web Sporty hlohovský kormidelník Samuel Mažár, ktorého doplnil prezident klubu Patrik Voltmann: „Som rád, že veľkú väčšinu družstva mužov tvoria vlastní odchovanci. To, že máme v doraste kvalitu, chalani jasne ukázali v reštarte dorasteneckej sezóny, v ktorej nenašli premožiteľa. Noví, resp. vracajúci sa hráči budú posilami nie iba na ihrisku, ale aj v šatni a zároveň budú veľkými vzormi pre našu mládež. Pevne dúfam, že nová sezóna už bude bez výrazných obmedzení a predovšetkým s divákmi.“

 

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: http://hadzana.sporta.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022