NHE: Nové Zámky v Šali s očakávaným víťazstvom

Hádzanári MHC Štart Nové Zámky získali podľa očakávania dva body v stredajšom stretnutí 8. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023, keď v priamom prenose pred televíznymi kamerami RTVS zvíťazili na palubovke posledného tímu tabuľky HKM Šaľa 36:25 (17:13), vďaka čomu si upevnili 4. priečku.
Regionálne derby malo prekvapujúco takmer 25 minút vyrovnaný priebeh. Novozámčania doplácali na nepremieňanie šanci, a tak domáci dokázali s nimi držať krok – 11:12 v 25. min. Hostia do prestávky odskočili na rozdiel štyroch gólov a necelú štvrťhodinu pred koncom mali k dobru už dvojciferný náskok (30:19). Potom sa už zápas dohral vo vyrovnanom duchu.

Výsledok stredajšieho predohrávaného stretnutia 8. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
HKM Šaľa – MHC Štart Nové Zámky 25:36 (13:17)
Najviac gólov: Bogár 12/3, Lenárt 5, Gera 3 – Dévai 8/1, Tilandy 6/1, Matúš Kocák, Demčák a Magdolen po 3
pok. hody: 3/3 – 4/3, vylúčení: 5 – 4, ČK: 54. Mikovič (Šaľa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: B. Sivák a R. Sivák, 300 divákov