NHE: Nové Zámky výhrou pred kamerami na 1. miesto, Bojnice a Modra uspeli u súperov

Hádzanárov MHC Štart Nové Zámky posunulo víťazstvo v sobotňajšom stretnutí 3. kola pred televíznymi kamerami na čelo tabuľky Niké Handball extraligy 2022/2023. Novozámčania, ktorí si poradili s tímom Záhoráci Stupava/Malacky 28:23, budú lídrami do nedele, keď kolo dohrajú šlágrom Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica. Derby cez kopec mali jasného víťaza HC Sporta Hlohovec (36:29), ale prvý polčas súboja s HK Agro Topoľčanmi sa niesol vo vyrovnanom duchu (18:18). Necelých päť stoviek divákov bolo svedkami aj dvojciferných streleckých výkonov Lukáša Péchyho (12 g.) a Lazara Panovského (10/1).

Duel družstviev z konca tabuľky vyznel jasne pre Slovan Modra, ktorý vyhral na palubovke HKM Šaľa 30:22 a prvým bodovým ziskom v sezóne sa vyšvihol na 9. priečku. Cenné dva body si odviezli z Bratislavy hádzanári HK Kúpele Bojnice vďaka triumfu nad ŠKP 21:20, keď si v závere udržali tesný náskok. Zaujímavosťou bolo, že ani jeden z tímov neskóroval počas záverečných takmer šiestich minút.

Výsledky sobotňajších stretnutí 3. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
HC Sporta Hlohovec – HK Agro Topoľčany 36:29 (18:18)
Najviac gólov: Péchy 12, A. Antala 6, Souček 6/1 – Panovski 10/1, Vanek 5, Pavkovič a Jovanovski po 4
pok. hody: 4/1 – 1/1, vylúčení: 6 – 2, rozhodovali: B. Sivák a Švarc, 450 divákov

HKM Šaľa – HáO TJ Slovan Modra 22:30 (10:16)
Najviac gólov: Bogár 6/1, Percze 5, Sedláček 3 – Kažík 7, Jurkovič 5, Farkas 4
pok. hody: 1/1 – 4/2, vylúčení: 6 – 6, rozhodovali: Maroš Nagy a Papaj, 220 divákov

ŠKP Bratislava – HK Kúpele Bojnice 20:21 (12:11)
Najviac gólov: Halla 6, O. Orosz 4, Mikéci a Ivány 3 – Blaho 5, Páleš 4, Michniewicz 4/2
pok. hody: 0 – 5/2, vylúčení: 4 – 2, rozhodovali: Haščík a Zubo, 150 divákov

MHC Štart Nové Zámky – Záhoráci Stupava/Malacky 28:23 (16:13)
rozhodovali: Gabriš a Veselka, 300 divákov