NHE: Obrat Hlohovca, ŠKP vydoloval bod

Nový ročník Niké handball extraligy mužov 2022/2023 otvorili dva piatkové zápasy 1. kola, v ktorých to v priebehu vyzeralo na úspech hostí, ale napokon domáci odvrátili prehry. V súboji súrodencov Mažárovcov na lavičkách sa hral vyrovnaný duel. Hostia z HK Kúpele Bojnice vyhrávali v 44. min 18:17, ale potom šesťkrát za sebou inkasovali (18:23) a prakticky prišli o šancu zabodovať na pôde HC Sporta Hlohovec. Spokojnejší bol tak Samuel Mažár, ktorého družstvo vyhralo nad tímom jeho brata Tomáša 25:24.
V Bratislave mali hádzanári MHC Štart Nové Zámky v úvode druhého polčasu k dobru šesťgólový náskok (15:9), ale napriek tomu si z palubovky ŠKP neodniesli víťazstvo. Museli sa uspokojiť s bodom za remízu 21:21. Domáci totiž v priebehu 15 minút vyrovnali na 17:17, v závere aj z 18:20 na 20:20, pričom gól na 21:21 dosiahli jeden a pol minúty pred koncom zásluhou Tomáša Kysela.

Výsledky piatkových stretnutí 1. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:

ŠKP Bratislava – MHC Štart Nové Zámky 21:21 (8:12)
Najviac gólov: Kysel 5/1, Kolenič 4, O. Orosz 3 – Dévai 6/3, Tilandy 4, M. Kucsera ml. 4/1
pok. hody: 1/1 – 6/4, vylúčení: 8 – 3, rozhodovali: Zubo a Michal Nagy

HC Sporta Hlohovec – HK Kúpele Bojnice 25:24 (11:12)
Najviac gólov: Meľnyk 8/3, Cvičela a Rakús po 4 – Blaho 7, J. Briatka 6/2, Ďurajka 4
pok. hody: 3/3 – 4/4, vylúčení: 6 – 4, rozhodovali: Balogh a Klimko, 400 divákov