Načítavanie údajov ...

NHE: Považania odvrátili vyradenie, v piatom zápase semifinále s postupovým mečbalom až aj oni

Kým Tatran Prešov postúpil do finále Niké Handball extraligy mužov 2021/2022 cez HC Sporta Hlohovec v najkratšom čase (3:0 na zápasy), druhá semifinálová dvojica potrebuje na určenie finalistu odohrať až maximálny počet piatich zápasov. V doterajšom priebehu série totiž platí povestné: môj dom, môj hrad. MŠK Považská Bystrica i HK Košice zatiaľ vždy využili výhodu domáceho prostredia. V stredu boli takpovediac na rade Považania a hoci nastúpili pod hrozbou možného vyradenia, svoju úlohu zvládli a dokonca dosiahli najpresvedčivejšie víťazstvo v doterajších vzájomných súbojoch, keď si s Košičanmi poradili 29:18 (14:11) a vyrovnali stav série na 2:2.

„Vo všetkých zápasoch odvádzajú chalani maximum a keď sa k tomu pridá svojím výkonom aj brankár, tak sa potom z toho zrodí takýto výsledok,“ poznamenal na margo stredajšej konfrontácie kouč MŠK Václav Straka, ktorý očakáva od svojich zverencov, aby do súbojov chodili naplno. „Moji hráči už nie sú žiadne ´orezávatka´ a jednoducho idú do súbojov aj vtedy, keď niekedy ide v podstate o zdravie. V play-off však musíme ísť a bojovať nadoraz.“

Košický tím bol na začiatku stretnutia vo vedení, o ktoré prišiel na začiatku druhej časti prvého dejstva štvorgólovou šnúrou domácich zo 6:7 na 10:7. „Úvod bol z našej strany v poriadku, ale druhý polčas nám nevyšiel. Mali sme tam nejaké strely do žrdí, ale predovšetkým sme opäť neubránili druhý vlnu Považanov, takisto aj preskoky medzi pozíciami päť – šesť a už sa to začalo valiť. Považská Bystrica však hrala veľmi dobre a zaslúžene zvíťazila,“ zhodnotil štvrté semifinále tréner košického HK Martin Lipták.

Pozornosť sa sústredí do Trebišova, kde sa o všetkom rozhodne v nedeľu 8. mája. Piaty zápas je na programe od 17.00 h a v priamom prenose ho odvysiela aj RTVS :Šport, takže vychutnať si rozhodujúce meranie síl medzi Košičanmi a Považanmi budú môcť nielen diváci v hale, ale priaznivci hádzanej na celom Slovensku.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: msk.sk

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022