NHE: Považania po vysokej výhre nad Šaľanmi na čelo tabuľky

Sobota ponúkla druhú porciu zápasov 2. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023. Vo všetkých troch sa presadili papieroví favoriti. Najvýraznejším rozdielom vyhrali hráči MŠK Považská Bystrica, ktorí deklasovali HKM Šaľa 40:18, keď už v prvom polčase rozhodli o osude duelu (21:7). Považania sú novými lídrami neúplnej tabuľky. Prvé body v sezóne získal aj vicemajster HK Košice, ktorému tri štvrtiny súboja šliapal na päty tím HC Sporta Hlohovec. V 47. min vyhrávali domáci 30:27, ale záver bol jasne v ich réžii a takmer dosiahli dvojciferné víťazstvo (39:30). Bez prehry po dvoch kolách je ŠKP Bratislava, ktorý zvíťazil na palubovke družstva Záhoráci Stupava/Malacky 26:20. Záhoráci takmer dve tretiny stretnutia živili nádej na bodový zisk – v 40. min prehrávali len 15:17, ale potom už hostia odskočili výraznejšie a triumf si nenechali ujsť.

Výsledky sobotňajších stretnutí 2. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
Záhoráci Stupava/Malacky – ŠKP Bratislava 20:26 (11:14)
Najviac gólov: Ristič 5, S. Kovács 4, S. Valent 3/2 – O. Orosz a Kolenič po 5, D. Varga 4
pok. hody: 3/2 – 1/0, vylúčení: 4 – 6, rozhodovali: Bohuniczký a Szerencsés, 200 divákov

HK Košice – HC Sporta Hlohovec 39:30 (18:17)
Najviac gólov: P. Hruščák 8/2, Guzy 7, M. Straňovský 6 – Cvičela a A. Antala po 5, L. Péchy 4, Meľnyk 4/2
pok. hody: 2/2 – 3/3, vylúčení: 3 – 2, rozhodovali: Richvalský a Palovčák, 153 divákov

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 40:18 (21:7)
Najviac gólov: Bystrický 7, Hozman 6, Jurák 4 – Bleho 6, Bogár 5, R. Sedláček 4/3
pok. hody: 1/0 – 5/3, vylúčení: 3 – 4, rozhodovali: Manek a Majstrík, 450 divákov