NHE: Považania vyrovnali, rozhodne piaty duel

Druhého finalistu Niké Handball extraligy mužov 2021/2022 neurčil stredajší štvrtý zápas semifinálovej série play-off. Družstvo MŠK Považská Bystrica zvíťazilo nad HK Košice 29:18 (14:11) a uchovalo si nádej na zopakovanie lanskej finálovej účasti.

Lepšie začali hostia. Domácim sa podarilo dostať prvýkrát do vedenia až v 19. min (8:7) a vzápätí si vypracovali trojgólový náskok (14:11). Považania o osude duelu rozhodli svojím vstupom do druhého dejstva, keď za desať minút odskočili na 21:12 a potom už nemali problém doviesť zápas do víťazného konca, vďaka čomu vyrovnali stav série na 2:2. O tom, kto vyzve Tatran Prešov v boji o majstrovský titul, sa rozhodne v nedeľu 8. mája, keď od 17.00 h bude v Trebišove na programe piate semifinálové stretnutie.

V skupine o 9. – 11. priečku v stredu predohrali zápas 6. kola, ktorý ovládli hádzanári HKM Šaľa. Zverenci trénera Štefana Kelemena v ňom pokorili nováčika Záhoráci Stupava/Malacky 33:28, pričom rozhodujúci náskok si vypracovali už v prvom polčase. Šaľania sa v tabuľke bodovo dotiahli na vedúcich Topoľčancov, s ktorými zvedú boj o prvenstvo v tejto skupine.

Výsledky stredajších stretnutí Niké Handball extraligy mužov 2021/2022:

semifinále play-off – štvrtý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
MŠK Považská Bystrica – HK Košice 29:18 (14:11) – stav série 2:2
Najviac gólov: Žilinčík 9, M. Briatka 7/3, Bystrický 4 – E. Ľoch 4, P. Hruščák 4/1, O. Melich a M. Baláž po 3
pok. hody: 5/3 – 2/1, vylúčení: 8 – 7, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 920 divákov

skupina o 9. – 11. miesto – predohrávka 6. kola:
HKM Šaľa – Záhoráci Stupava/Malacky 33:28 (21:12)
Najviac gólov: Michniewicz 10/1, Souček 6, Bogár 6/2 – S. Valent 6, R. Valachovič 6/2, Polák 5
pok. hody: 6/3 – 2/2, vylúčení: 0 – 5, rozhodovali: Balogh a Klimko, 150 divákov