NHE: Prešov a Košice v úvode semifinále využili domáce prostredie

V prvých zápasoch semifinálových sérií Niké Handball extraligy mužov 2021/2022 sa v nedeľu zrodili víťazstvá domácich tímov. Tatran Prešov podľa očakávania nemal vážnejšie problémy pokoriť HC Sporta Hlohovec (39:23), hoci hostia sa v prvom polčase držali a prehrávali len štvorgólovým rozdielom, pričom v 19. min bolo 9:9. Vyrovnanú partiu sľubovala konfrontácia medzi HK Košice a MŠK Považská Bystrica. To sa aj v Trebišove, kde má košický tím prechodný domov, potvrdilo. Zverenci trénera Martina Liptáka mali štvrťhodinu pred koncom k dobru štvorgólový náskok (21:17), ale Považania v priebehu piatich minút otočili na 23:22. Po góloch krídelníka Hozmana viedli tri minúty pred koncom 26:25, ale dvakrát Hruščák a raz Guzy a k tomu brankár Shejbal sa postarali o obrat na konečných 28:26 pre Košičanov.
„Bolo to vyrovnané. Košičania väčšinou vyhrávali, na konci sme sa dostali do vedenia, ale nevyužili sme šancu. Domáci boli dnes šťastnejší, nás zradila koncovka. Ideme ďalej a doma chceme vyhrať,“ uviedol kouč MŠK Václav Straka a tréner HK Martin Lipták poznamenal: „Opäť to bol dramatický duel. V Považskej Bystrici sa nehrá ľahko, ale tlak bude na domácich a my sa to pokúsime využiť.“
Semifinálové série budú pokračovať v stredu 27. apríla od 16.30 h v Hlohovci a od 18.00 h v Považskej Bystrici druhými stretnutiami.

Výsledky nedeľňajších stretnutí Niké Handball extraligy mužov 2021/2022:

semifinále play-off – prvé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 39:23 (15:11) – stav série 1:0
Najviac gólov: Rečičár 9, M. Antl 8, Kasatkin 5 – Péchy, Meľnyk a A. Antala po 4
pok. hody: 1/1 – 0, vylúčení: 7 – 8, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 215 divákov

HK Košice – MŠK Považská Bystrica 28:26 (14:12), hralo sa v Trebišove – stav série 1:0
Najviac gólov: P. Hruščák 10/2, Guzy 6, Hriňák 5 – Hozman 7, Žilinčík 5, Vallo 5/2
pok. hody: 5/4 – 2/2, vylúčení: 6 – 2, ČK: 30. Jurák (P. Bystrica) za úder do tváre, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 420 divákov