NHE: Prešov si napravil chuť výhrou v Topoľčanoch

Víkendový program 2. kola Niké Handball extraligy mužov uzavrel televízny prenos v rámci Niké Palubovky, v ktorom úradujúci majster Tatran Prešov získal dva body za víťazstvo na palubovke HK Agro Topoľčany 29:23 (14:13) a aspoň čiastočne si napravil chuť po nečakanom domácom sobotňajšom zakončení v rámci českej extraligy s Lovosicami (27:28).
Topoľčanci potrápili favorita najmä v prvom polčase, potom sa Tatran gólovo odpútal. „Bol to emotívny a kvalitný duel. Najmä v prvom polčase sme proti dlhé roky najlepšiemu tímu a šampiónovi ukázali, že s naším novým družstvom môžeme pri takejto hre pomýšľať na prvú osmičku,“ poznamenal v pozápasovom televíznom rozhovore topoľčiansky tréner Dragoslav Punoševac.
Šarišania sa vďaka výhre bodovo dotiahli na vedúcich Považanov. Práve tieto dva kluby majú plný počet bodov. „Topoľčany podali výborný, povedal by som až nadpriemerný výkon, ale ani my sme nehrali zle. Zahodili sme však 14 – 15 šancí zo šestky, rozdiel v konečnom výsledku mohol byť výraznejší,“ povedal kouč Tatrana Radoslav Antl, ktorého neteší, že sa zhoršuje zdravotný stav v jeho kádri. V sobotu sa zranil Lukáš Urban, v nedeľu musel opustiť palubovku Oliver Rábek.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 2. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
HK Agro Topoľčany – Tatran Prešov 23:29 (13:14)
Najviac gólov: Panovski 5/1, Jovanovski a Čolovič po 4 – Davidovič 5, M. Antl 5/2, Fenár, Ivanovič a Kasatkin po 3
pok. hody: 1/1 – 4/2, vylúčení: 5 – 2, ČK: 30. J. Tóth (Topoľčany), rozhodovali: Maroš Nagy a Papaj, 540 divákov