NHE: Prvé polčasy pre hostí, dva body pre domácich

Do troch dní rozdelené úvodné kolo Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 zavŕšili v nedeľu dve zaujímavé konfrontácie. V repríze finále z minulej sezóny si v Prešove zmeral sily Tatran s HK Košice. Stretnutie sa skončilo jasne o desať gólov v prospech majstrovského Tatrana 38:28, ale hostia z Košíc favorita viac ako dve tretiny duelu trápili. Zverenci trénera Martina Liptáka dokonca o gól vyhrali prvý polčas 15:14 a ešte v 43. min zaostávali len o dva góly (22:24). Šarišania však potom odskočili na 30:23 a pred záverečnou desaťminútovkou bolo rozhodnuté. Košickému družstvu nepomohlo k prekvapeniu ani 11 presných zásahov kanoniera Patrika Hruščáka. Prešovčania majú za sebou víťazný víkend, keď v sobotu úspešne začali svoje účinkovanie aj v českej extralige, kde vyhrali na pôde KH Kopřivnice 30:24.
Hádzanársky sviatok v Martine s víťazným koncom pre miestny MHáK videlo vyše tristo divákov. Nováčik najvyššej súťaže naklonil vo vyrovnanom stretnutí proti tímu Záhoráci Stupava/Malacky skóre na svoju stranu v záverečnej šesťminútovke a napokon sa tešil z výhry 37:34, ktorej hlavným strojcom bol jedenásťgólový Kristián Uhriňák, z toho 9-krát skóroval v druhom dejstve. Sekundoval mu aj Boris Saitz (9), v drese hostí sa rovnako darilo Samuelovi Valentovi.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 1. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:

Tatran Prešov – HK Košice 38:28 (14:15)
Najviac gólov: Rábek 7/3, L. Urban 6, M. Antl 5/3 – P. Hruščák 11/5, M. Straňovský a Guzy po 5
pok. hody: 7/6 – 7/5, vylúčení: 4 – 7, rozhodovali: Cipov a Klus, 214 divákov

MHáK Martin – Záhoráci Stupava/Malacky 37:34 (17:18)
Najviac gólov: Uhriňák 11/2, Saitz 9, Halldórsson 7 – S. Valent 9/3, Ristič 6/1, S. Kovács 4
pok. hody: 2/2 – 6/4, vylúčení: 4 – 4, ČK: 60. R. Baláž (Záhoráci), rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 312 divákov