NHE: Prvé víťazstvo Modry v Ligovom pohári

Víkendový program Niké Handball extraligy mužov 2021/2022 otvoril v piatok duel 3. kola Ligového pohára, v ktorom sa rozhoduje o konečnom umiestnení na 5. – 8. priečke. Radosť zavládla v Modre, kde miestne družstvo HáO TJ Slovan pokorilo bratislavský ŠKP 28:20 (12:11) a tešilo sa z prvého víťazstva v tejto fázy súťaže.
Prvý polčas sa niesol ešte vo vyrovnanom duchu. Hostia otočili zo 7:10 na 13:12 v 32. min, ale potom sa naštartovali Modrania a za 16 minút odskočili na 23:15, vďaka čomu získali rozhodujúci náskok, ktorý už z rúk nepustili.

Výsledok piatkového stretnutia Niké Handball extraligy mužov 2021/2022:

Ligový pohár (o 5. – 8. miesto) – 3. kolo:
HáO TJ Slovan Modra – ŠKP Bratislava 28:20 (12:11)
Najviac gólov: Mišových 7/3, Kažík 6, Tschur 6/2 – Kysel 4, O. Orosz a S. Kišš po 3, Mikéci 3/1
pok. hody: 6/5 – 3/2, vylúčení: 5 – 5, ČK: 39. R. Demko (ŠKP), rozhodovali: Majstrík a Manek