Načítavanie údajov ...

NHE: Spokojnosť oboch finalistov

Domáca hádzanárska sezóna v Niké Handball extralige mužov sa ešte úplne neskončila, keďže zostáva odohrať zápasy posledného kola Ligového pohára, ale o všetkom podstatnom je už rozhodnuté. Víkendové dianie zavŕšilo medailové boje. Nie je žiadnym prekvapením, že pomyselný trón naďalej patrí Tatranu Prešov, ktorý s prehľadom potvrdil úlohu veľkého favorita a obhájil majstrovský titul. Pre zeleno-bielych už v poradí 17. v ére samostatnosti. Finálovú sériu proti HK Košice zvládol Prešov 3:0 na zápasy, pričom všetky tri víťazstvá boli dvojciferné (34:24, 33:19 a 38:22).

„Finálová séria vyzerá na pohľad ľahko, keď sme vyhrali o 10, 14 a 16 gólov, ale museli sme to odmakať na ihrisku a stojí to veľa síl. Nie je ľahké prebrať mužstvo v polovici sezóny, prerobiť herný systém v obrane i útoku, ako aj myslenie hráčov. Pohár sme nezískali a vyhrali sme ligu. Pre mňa to nie je úspešná sezóna, ale verím, že je vidieť zmeny v našej hre, akou sa chceme prezentovať do budúcnosti,“ uviedol prešovský kormidelník Radoslav Antl, ktorý však bol spokojný s prístupom svojich zverencov k súbojom o zlato. V nasledujúcej sezóne už nebude môcť počítať s dvojicou legionárov. Ešte pred tretím finále sa rozlúčili sa Portugalčanom Nunom Santosom a Kubáncom Pavlom Caballerom Hernándezom, ktorý bol s deviatimi gólmi najlepším strelcom posledného zápasu o majstra.

Radostné chvíle po prebratí pohára určeného pre vicemajstra si užili aj hádzanári HK Košice, ktorí majú za sebou úspešnú sezónu. „Určite je to tak, sme veľmi spokojní. V play-off sme obhájili 2. miesto z dlhodobej časti a počas celej sezóny sme hrali viac dobre ako zle, vyhrali sme náročnú semifinálovú sériu s Považskou Bystricou, po ktorej sme už nemali veľa pary na finále. Je mi ľúto troch zranených kolien v mužstve, dúfam, že sa chalani dajú dokopy. Mrzí ma nezdar vo finále Slovenského pohára a aj to, že máme trochu málo mladých, ktorí by mohli hrať extraligové zápasy. Chlapcom však chcem poďakovať, pre mňa sú hrdinovia. Sezónu odohrali prakticky v desiatich ľuďoch a som im vďačný, že vydržali a dotiahli to k vicemajstrovskému titulu,“ povedal košický kouč Martin Lipták, ktorý doviedol svoje mužstvo k medailovému úspechu v druhej sezóne po návrate na extraligovú scénu.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Viktor Zamborský

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022