NHE: Súboj o 2. priečku pre Považanov

Hádzanári MŠK Považská Bystrica na postup v Európskom pohári nadviazali aj v Niké Handball extralige mužov, keď v stredajšej dohrávke 8. kola pokorili tabuľkového suseda HC Sporta Hlohovec 28:25 (17:13).
Súboj o priebežne 2. priečku poradia najvyššej domácej súťaže ponúkol vyrovnaný priebeh. V I. polčase Považania v jeho závere otočili z 10:11 na 15:12 a na prestávku išli napokon so štvorgólovým náskokom. Hostia po zmene strán vyrovnali na 18:18, ale hráči MŠK opäť odskočili na 23:20 v 47. min. Hlohovčania sa ešte vzopreli (23:24), no koncovka patrila úradujúcemu vicemajstrovi, ktorý si postrážil dôležité víťazstvo.

Výsledok stredajšej dohrávky 8. kola Niké Handball extraligy mužov 2021/2022:
MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec 28:25 (17:13)
Najviac gólov: Hozman 8, Bystrický 6, Vallo 4 – Meľnyk 9/4, Péchy a M. Holdoš po 4
pok. hody: 2/2 – 5/4, vylúčení: 5 – 5, ČK: 46. G. Papp (Sporta) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 250 divákov