Načítavanie údajov ...

NHE: Tatran bližšie k titulu, Rábek v nemocnici

Považania spokojní s výkonom, o víťazovi prvého finále rozhodlo šťastie

Prvé finále play-off Niké Handball extraligy mužov prinieslo nečakane vyrovnanú konfrontáciu až do záverečných minút. Hádzanári Tatrana Prešov otočili vývoj duelu s MŠK Považská Bystrica a po výhre 23:20 (11:13) ich delia dve víťazstvá od zisku majstrovského titulu.

Bol to náročný zápas, ale taký som aj očakával. Súper hral dlho v útoku, bol trpezlivý. My takto nemôžeme hrať, chceme hrať rýchlu hádzanú, ale súper zvolil takúto taktiku a my sme mali v niektorých situáciách lepšie reagovať. Chlapci veľmi dobre bojovali a keď to bolo najdôležitejšie, zápas sme zlomili v náš prospech,“ uviedol tréner Tatrana Slavko Goluža, ktorého mrzelo zranenie kanoniera Olivera Rábeka. Ten poslal svoj tím v 47. min do vedenia 18:17, ale pri zakončení ho nešťastne zasiahol Sergej Petričenko a prešovský kapitán putoval so zranenou rukou okamžite do nemocnice.

Družstvo MŠK Považská Bystrica sa nezľaklo favorita a až do záverečných minút držalo krok a živilo nádej na prekvapenie. Napokon však, hoci podalo na prešovskej pôde dobrý výkon, odchádzalo domov naprázdno.
„Mrzí nás tesná prehra. Myslím si, že po trojtýždňovej pauze môžeme byť spokojní s naším výkonom. Veľmi dobre sme zvládli prvý polčas. V druhom dejstve domáci zagresívnili hru, ale ustáli sme to. Dovolím si tvrdiť, že dnes rozhodlo šťastie a nevyhral lepší,“ zhodnotil sobotňajší súboj kouč MŠK Václav Straka, ktorého hráči mali na konte až deväť dvojminútových trestov, kým domáci len tri. „Jeden z faktorov výhry Tatrana boli aj naše vylúčenia, ktorých sme mali v úvode druhého polčasu dosť, ale chalani bojovali, je to play-off a patrí to k tomu. Škoda záverečnej päťminútovky, keď sme nepremenili dve jasné príležitosti a dopustili sa technickej chyby a Prešovčania to vďaka skúsenostiam zvládli,“ dodal Straka.

Považania mali dve minúty pred koncom za stavu 20:22 výhodu pokutového hodu. Pri lopte bol Ljubomyr Ivanicja, ktorý však prepustil miesto Martinovi Briatkovi a ten zaváhal. „Neľutujem, že som mu dal prednosť. Majo ´Brada´ je náš sedmičkár a ja mu vždy verím. Nedal, ale to sa stáva. Žiaľ, bolo to v závere,“ poznamenal k inkriminovanému momentu Ivanicja.

Finálová séria bude pokračovať v stredu 12. mája od 18.00 h na Považí.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022