Načítavanie údajov ...

NHE: Tatran má náhradu za Čuprynu, do bránky Slovinec Leben

Tatran Prešov nedlho po zverejnení informácie o odchode dlhoročnej brankárskej opory Igora Čuprynu (po skončení zmluvy odchádza do ruského klubu Donskí kozáci z meta Taganrog, pozn.) oznámil meno jeho nástupcu. Od nadchádzajúcej sezóny ním bude Tilen Leben, s ktorým sa dohodol na dvojročnej zmluve. Najúspešnejší slovenský mužský klub bude mať medzi troma žrďami brazílsko-slovinskú dvojicu, keďže v tíme zo Šariša zostáva Marcos Vinicios Colodeti.

Leben je 24-ročný odchovanec popredného slovinského klubu Pivovarna Laško Celje. Bývalý mládežnícky reprezentant v súčasnosti chytá za MRD Dobova, predtým pôsobil aj v RK Sevnica a Branik Maribor.

„S Čuprynom sme sa nedohodli na podmienkach predĺženia kontraktu. Po šiestich sezónach, ktoré strávil v Prešove, nemá v Tatrane zatvorené dvere. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Dá sa povedať, že Igor je vo veľkej miere Prešovčanom a je tu doma, takže v budúcnosti sa možno nájde priestor pre jeho návrat. Vzhľadom na podmienky, ktoré vieme zabezpečiť a to, čo v danom momente ponúka trh, bol pre nás Tilen najzaujímavejšou opciou. Ide o fyzicky veľmi agilného, dynamického brankára. Veríme, že s Marcosom Colodetim, ktorý od svojho angažovania zapadol do koncepcie tímu a v prvej sezóne prevýšil naše očakávania, vytvoria vyvíjajúcu sa brankársku dvojičku a spoločne budú pre Tatran v budúcich sezónach prínosom,“ uviedol pre klubový web generálny manažér klubu Miroslav Benický.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://tatranpresov.sk/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022