NHE: Topoľčany vyše 40 minút trápili lídra

Jubilejné desiate víťazstvo si pripísali v stredu na konto hádzanári MŠK Považská Bystrica v aktuálnej sezóne Niké Handball extraligy mužov 2022/2023. Zverenci trénera Václava Straku ho dosiahli v televíznom stretnutí, keď v rámci 11. kola pokorili domáci HK Agro Topoľčany 35:28, ale vyše štyridsať minút sa hrala vyrovnaná partia. Drvivú časť zápasu boli vo vedení hostia, ale Topoľčanci sa snažili s nimi držať krok. Po štvrťhodine bol stav nerozhodný 7:7, po polčase prehrávalo Agro 14:15 a v 42. min malo stále len dvojgólové manko (20:22). Potom však Považania odskočili na 28:22, čím pred záverečnou desaťminútovkou prakticky rozhodli, že ani tentoraz nenájdu premožiteľa a upevnili si vedúcu pozíciu. Pre Topoľčany to bola šiesta ligová prehra v sérii.

Výsledok stredajšieho stretnutia 11. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
HK Agro Topoľčany – MŠK Považská Bystrica 28:35 (14:15)
Najviac gólov: Panovski 8/3, J. Tóth a Pavkovič po 4, D. Polák 4/1 – Vallo 8/3, M. Briatka 7/2, Hozman, Jurák a Ľ. Ďuriš po 4
pok. hody: 4/4 – 5/5, vylúčení: 6 – 3, rozhodovali: Cipov a Klus, 140 divákov