Načítavanie údajov ...

NHE: V HK Košice trio M. Straňovský, P. Hruščák a M. Shejbal

Minulosezónny nováčik najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže mužov ohlásil trojicu výrazných posíl s reprezentačnými skúsenosťami. HK Košice pred nadchádzajúcim ročníkom Niké Handball extraligy angažoval Martina Straňovského, Patrika Hruščáka a Michala Shejbala.
Najprekvapujúcejší je príchod najlepšieho hádzanára SR za uplynulý rok. Martin Straňovský strávil uplynulú sezónu v tíme účastníka Ligy majstrov MOL-Pick Szeged, ktorému pomohol získať maďarský titul. Potom oznámil, že končí s vrcholovou hádzanou a vracia sa do rodných Nových Zámkov a bude z pozície hráča pomáhať miestnemu MHC Štart. Po prijatí košickej ponuky však Straňovský bude v extralige nastupovať proti svojmu materskému klubu. Pre skúseného krídelníka to nie je nová situácia, keďže v nedávnej minulosti hrával aj za majstrovský Tatran Prešov.
Člen súčasného kádra reprezentácie SR Patrik Hruščák nasledoval svojho otca Jána Hruščáka, ktorý sa v HK Košice trénersky venuje mládežníkom. Hruščák, ľavoruká pravá spojka, hrával naposledy za miestneho rivala Košice Crows, v ktorého drese bol druhým najlepším kanonierom uplynulej sezóny NHE.
Michal Shejbal sa tiež presúva po košickej linke, keď bol brankárskou oporou Crows, bronzového medailistu predchádzajúceho ročníka.
Príchodom troch hráčov zvučných mien nepochybne zvrastú aj ambície HK Košice, ktorý v edícii 2020/2021 zostal tesne za medailovými priečkami na 4. mieste.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Facebook HK Košice

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022