Nováčik zaskočil vicemajstra, tretia remíza Hlohovca a prvé víťazstvo ŠKP

Tatran Prešov (27:35) skompletizovali 3. kolo Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020 tri sobotňajšie zápasy, ktoré priniesli tri rôzne priebehy. Najväčšiu pozornosť pútal duel nováčika s úradujúcim vicemajstrom v Košiciach, kde hráči domáceho družstva Crows zdolali MŠK Považská Bystrica 31:28. Považania pritom vyhrávali v 12. min už 9:3, ale o jedenásť minút bolo vyrovnané 10:10. V 26. min poslal košický tím do vedenia najlepší strelec duelu Hruščák. Potom sa odvíjala vyrovnaná hra. Hádzanári MŠK otočili z 21:24 na 26:25, ale v záverečnej desaťminútovke dovolili obrat aj domácim na 29:26, čo bol rozhodujúci moment. Košice, ktoré nastúpili aj s trénerom Radoslavom Antlom (na lavičke ho zastúpil Milan Fotul), si udržali nezdolanosť a sú druhé.
Súboj dvoch bezbodových tímom bol jednoznačnou záležitosťou ŠKP Bratislava, ktorý zvíťazil nad Slovanom Modra 32:16. Takmer tretinu gólov svojho družstva dal Marek Mikéci.
Remízovým kráľom súťaže je HC Sporta Hlohovec. Zverenci trénera Michala Lukačína sa aj tretíkrát rozišli zmierlivo. Tentoraz v derby cez kopec. Na pôde HK Agro Topoľčany prehrávali štvrťhodinu pred koncom 14:18, potom vyrovnali na 19:19 a bod si zaistili až v poslednej dvojminútovke dvoma gólmi Vladimíra Cvičelu, ktorý stanovil konečný rezultát na 24:24. Tabuľkovým susedom s troma bodmi patrí 3., resp. 4. pozícia v tabuľke.
Výsledky sobotňajších stretnutí 3. kola Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov 2019/2020:
Košice Crows – MŠK Považská Bystrica 31:28 (16:16)
Najviac gólov: P. Hruščák 11/4 – Ivanicja 8, 250 divákov
HK Agro Topoľčany – HC Sporta Hlohovec 24:24 (9:8)
Najviac gólov: Smetánka 9 – L. Péchy 7/2, 215 divákov
ŠKP Bratislava – HáO TJ Slovan Modra 32:16 (13:6)
Najviac gólov: Mikéci 11/3 – Hidaši 4, 80 divákov
MHC Štart Nové Zámky – Tatran Prešov 27:35 (16:20) – predohrali 11. 9.
Najviac gólov: Tschur 9/3 – Grzentič 12/2, 189 divákov