Načítavanie údajov ...

Nové Zámky povedie Kolesár

Hádzanári MHC Štart Nové Zámky budú mať nového trénera. Od ďalšej sezóny 2022/2023 prevezme taktovku v tíme účastníka Niké Handball extraligy Ján Kolesár, ktorý vo štvrtok spečatil dohodu o spolupráci podpisom zmluvy. „Dohoda znie zatiaľ na jeden rok a v prípade, že budú obe strany spokojné je možnosť spoluprácu aj predĺžiť,“ informoval novozámocký klub.
Kolesár sa stane nástupcom dlhoročného domáceho kouča Petra Sporného. „Podľa mojich informácií súčasný kormidelník avizoval, že si chce dať po tejto sezóne pauzu, a tak v klube hľadali trénera. S ľuďmi z vedenia MHC Štart – prezidentom Emilom Mokryšom či manažérom Tomášom Straňovským – sa dobre poznám z minulosti, v kontakte sme boli skôr, ako nastala v Košice Crows nešťastná situácia, ktorá slovenskej hádzanej nepomôže. Dostal som konkrétnu ponuku, zhodli sme sa na vízii spolupráce a korektne sme sa dohodli,“ uviedol pre slovakhandball 48-ročný tréner a k svojim úlohám na novom pôsobisku doplnil: „Chcem posunúť mužstvo výkonnostne ďalej. Budeme sa obzerať aj po nových hráčoch, ale dôležité je, aby vlastní odchovanci dostávali priestor a v klube fungoval jednotný systém od mládeže po dospelých.“
Ján Kolesár pôsobil na extraligovej scéne aj v aktuálnej sezóne až do nedávneho vystúpenia klubu Košice Crows zo súťaže. Predtým viedol HKM Šaľa, HK Košice, bol asistent reprezentačného kouča mužov SR Petra Dávida a v súčasnosti pôsobí aj ako tréner národného tímu juniorov Slovenska. Počas hráčskej kariéry bol vynikajúca stredná spojka a dlhoročný reprezentant Slovenska. Je držiteľ najvyššej trénerskej licencie – Master Coach.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://handballzamky.sk/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022