Načítavanie údajov ...

Novozámčania myslia na stred tabuľky, najväčšia posila zamierila do Košíc

Už mesiac sú v príprave na nadchádzajúci ročník hádzanári MHC Štart Nové Zámky, ktorí v uplynulom ročníku Niké Handball extraligy obsadili konečné 6. miesto. „Dlho sme bojovali o účasť v semifinále play-off, chýbalo nám kúsok šťastia. Ušlo nám to ešte v úvode sezóny, keď sme popúšťali body a potom sme už ich stratu nedohnali. Aj o Ligový pohár sme sa usilovali, šancu sme stratili až v predposlednom dueli sezóny. Skončili sme šiesti, ale dá sa hovoriť o spokojnosti,“ povedal pre slovakhandball.sk manažér Tomáš Straňovský, ktorý v uplynulom ročníku zavŕšil svoju bohatú a úspešnú hráčsku kariéru.
Pod vedením kormidelníka Petra Sporného zaberajú Novozámčania od 13. júla. „Tréner zostáva vo funkcii. V jeho kádri už nebude Maďar Botond Papp. Na post strednej spojky prišiel však jeho krajan Bálint Nyári z Vácu, na ľavej spojke je novou akvizíciou Daniel Bandri, ktorý u nás pôsobil v doraste, potom hrával v Šali a v Nemecku,“ priblížil T. Straňovský zmeny v družstve MHC Štart. Pôvodne to vyzeralo, že si jeho dres oblečie najlepší hádzanár SR za rok 2020 Martin Straňovský, ale napokon prijal ponuku extraligového konkurenta HK Košice.
Hádzanári Nových Zámkov majú za sebou už niekoľko prípravných duelov. V zostávajúcom čase letnej prípravy ich čakajú ďalšie a v závere augusta (28. 8.) aj jednodňový domáci turnaj za účasti nováčika NHK Záhoráci Stupava/Malacky a maďarského druholigového Szigetszentmiklósi KSK.
„Chceli by sme sa udržať v strede tabuľky, ale uvidíme, ako na tom budú ostatné družstvá. V každom prípade to bude náročnejšia sezóna,“ dodal k ambíciám v sezóne 2021/2022 novozámocký manažér.

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: https://www.facebook.com/mhcstart.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022