Načítavanie údajov ...

Nový tréner Tatrana Antl verí, že hráčsku kariéru už definitívne ukončil

Tatran Prešov zakončil kalendárny rok na domácej scéne bez prehry. V Európskej lige síce ťahá päťzápasovú šnúru prehier, ale stále má v A-skupine šancu na postup do osemfinále. Napriek tomu prichádza v družstve rekordného slovenského šampióna k zmene v realizačnom tíme. Na lavičke Šarišanov končí Chorvát Slavko Goluža a od nového roka sa taktovky ujme Radoslav Antl, hráčska legenda Tatrana, ktorú sme v tejto súvislosti vyspovedali pre slovakhandball.sk.

Čakali ste, že tak skoro vo vašej trénerskej kariére príde ponuka od najlepšieho slovenského klubu?
– Určite nie, keďže som mladý tréner, tak som to tak rýchlo nečakal. Treba sa však poďakovať aj Slovenskému zväzu hádzanej, keďže som ako začínajúci tréner dostal šancu ako asistent Heineho Ernsta Jensena v reprezentácii, kde pokračujem v tejto funkcii aj pri Petrovi Kukučkovi.

Prostredie v Tatrane veľmi dobre poznáte. Váhali ste nad prijatím prešovskej ponuky?
– Dosť som váhal a veľa som rozmýšľal, čo mám spraviť. Zvažoval som pre a proti. Napokon som prikývol, keďže som v Tatrane 8,5 roka hrával, žijem tu a poznám aj ľudí pracujúcich v klube, čo je obrovská devíza. Moje rozhodnutie sa však nezrodilo zo dňa na deň. Nepovedal som hneď, že to beriem. Dôležité bolo zistiť, či vieme spojiť víziu moju s majiteľovou. Nerodilo sa to ľahko, ale dohodli sme sa.

Nemali ste po vašom hráčskom konci v Tatrane, keď ste v priebehu sezóny 2016/2017 odišli do maďarského Egeru, ťažké srdce sa teraz vrátiť?
– Nie, i keď priznávam, že vtedy sa mi odchádzalo ťažko. Isté veci, ktoré nechcem rozoberať, sa totiž nezakladali na pravde. Snažil som sa ich vysvetliť majiteľovi klubu Miloslavovi Chmeliarovi a ten pochopil, že pravda bola na mojej strane. Čas všetko vyliečil a boli sme v kontakte, aj keď som už v Tatrane nepôsobil.

Máte zmluvy na tri a pol roka, čo je nezvyčajne dlhé obdobie. Čo to pre vás znamená?
– Je to obrovský záväzok a pocta zároveň. Veľmi si vážim, že mi dal pán Chmeliar takúto možnosť. Chcem sa mu za to poďakovať a dúfam, že nesklamem. Nečakal som taký dlhý kontrakt, pre mňa je to len plus.

Majiteľ klubu M. Chmeliar sa vyjadril, že sa chce hádzanou opäť baviť. Aký herný štýl chcete ponúknuť fanúšikom Tatrana Prešov?
– Som človek, ktorému imponuje španielska hádzaná s otvorenou obranou. Ako tréner sa chcem tiež baviť hádzanou, výsledky sú však prvoradé a treba vyhrávať. Máme pol roka na zistenie, čo je v mužstve, akí sú hráči súčasného kádra. Potom budeme riešiť systém hry.

Príde k zmenám v kádri už teraz v polovici sezóny?
– Zatiaľ je to predčasné rozoberať. Teraz určite nebudú zmeny, do leta zostane káder pokope. Je bežné, že potom nastanú odchody i príchody.

Kedy sa oficiálne ujmete taktovky?
– Zmluvu mám od 1. januára 2022, ale budem si plniť povinnosti v reprezentačnom tíme, takže prvýkrát budem s chlapcami 10. januára predpoludním. Oni začnú v novom roku prípravu o týždeň skôr.

Nemáte najvyššiu trénerskú licenciu. Plánujete sa v dohľadnom čase venovať jej štúdiu?
– Je pravda, že zatiaľ mám len B-licenciu, ale už študujem v Prahe ´áčko´ a na budúci rok mám záverečné skúšky. Verím, že od apríla budem mať už aj túto záležitosť vyriešenú.

Aj v aktuálnej sezóne hrávate za extraligový Košice Crows. Je teraz vaša hráčska kariéra definitívne minulosťou?
– Prial by som si, aby to tak bolo. Ak by nastala situácia, že by nemal kto hrať za Prešov, tak sa nič nedá vylúčiť. Nechcem však už hrať, predsa len odohral som si už svoje a mojou prioritou je venovať sa trénerskej činnosti. Pevne verím, že som hráčsku kariéru už ukončil.

Ste asistentom v mužskej reprezentácii SR. Budete naďalej zastávať aj túto funkciu?
– Do 30. júna 2022 mám zmluvu, dovtedy určite potiahneme a potom sa budeme baviť s vedením SZH. Zatiaľ je to predčasná otázka, závisieť bude aj od výsledkov, ktoré sa nám podarí uhrať.

Aké je vaše prianie v súvislosti s reprezentáciou pred blížiacimi sa ME?
– Je jednoznačné a jednoduché: postúpiť zo základnej skupiny. Postup je náš primárny cieľ. Všetko ďalšie by bol bonus navyše. Urobíme maximum pre postup.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022