Načítavanie údajov ...

O skupinovú fázu Pohára EHF žien aj tri kluby Sloveniek

Iuventa Michalovce ako jediný slovenský klubový zástupca v európskych pohárových súťažiach žien 2018/2019 zavŕšil svoje účinkovanie počas víkendu prehrou 22:29 s dánskym Nyköbing Falster Haandbold v odvetnom súboji 2. kvalifikačného kola Pohára EHF. Michalovčanky ťahali za kratší koniec aj v prvom zápase v domácom prostredí (26:29).

Napriek tomu zostávajú v hre o skupinovú fázu Pohára EHF ďalšie slovenské hádzanárky. V 3. kvalifikačnom kole sa predstavia tri kluby so slovenským hráčskym zastúpením. Český šampión DHK Baník Most vedený Petrom Dávidom a v kádri so slovenským kvartetom Lucia Mikulčík, Alica Kostelná, Katarína Kostelná a Kristína Opátová bol priamo nasadený do tejto fázy v súťaži a v novembrových termínoch ho čaká bundesligový TusSies Metzingen.

Storhamar Haandball Elite s letnou slovenskou posilou Simonou Szarkovou suverénne vyradil v 2. kole v nórskom derby Byasen s dunajskostredskou rodáčkou Ritou Lakatosovou, nad ktorým dvakrát zvíťazil (29:20 a 22:14). Reprezentačná spojka Szarková k tomu prispela dovedna ôsmimi gólmi, v prvom dueli skórovala šesťkrát a v odvete sa strelecky presadila dvakrát.

O zníženie počtu nórskych zástupcov v Pohári EHF sa postaral aj francúzsky ESBF Besancon, do ktorého pred sezónou zamierili sestry Monika a Erika Rajnohové. Skúsenejšia prvá menovaná sa dvoma gólmi podieľala na výhre svojho tímu 31:23 nad Fredrikstad Ballklubb. Pri prehre v odvete 22:26 už neskórovala, ale v súčte dvojzápasu sa mohla tešiť z postupu do 3. kvalifikačného kola.

Autor: SITA, Foto: Storhamar Håndball Elite

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022