Načítavanie údajov ...

Obhajca z Györu v skupine aj s dvoma nováčikmi

Prvý júl bol deň, keď účastníci Ligy majstrov žien 2020/2021 spoznali zloženie základných skupín. Slovenský majster Iuventa Michalovce medzi nemi nefiguruje. Viedenský žreb v podaní prezidenta Európskej hádzanárskej federácie (EHF) Michaela Wiederer ich rozdelil do dvoch osemčlenných skupín.

Rekordný šampión najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže ženských klubov Györi Audi ETO KC sa predstaví v B-skupine s tímami SCM Ramnicu Valcea, Budučnost Podgorica, Brest Bretagne Handball, Odense Haadbold, HC Podravka Vegeta Koprivnica, ako aj s dvojicou nováčikov Borussia Dortmund a CSKA Moskva.

„S novým hracím systémom to bude iné a zároveň bude veľmi dôležité hrať dobre v každom zápase, aby sme skončili v skupine na vrchných priečkach a priamo postúpili do štvrťfinále,“ citovala stránka EHF francúzsku brankárku Györu Amandine Leynaudovú.

CSM Bukurešť, zatiaľ posledný iný víťaz LM ako Györ, tvorí A-skupinu s družstvami Metz Handball, Rostov nad Donom (asistent trénera Tomáš Hlavatý), Vipers Kristiansand, Team Esbjerg, FTC-Rail Cargo Hungaria Budapešť, SG BBM Bietigheim a RK Krim Mercator Ľubľana.

Po skupinovej fáze bude nasledovať play-off (pre tímy na 3. – 6. miestach v skupinách) a štvrťfinále (s kvartetom priamo postupujúcich tímov z 1. a 2. pozícií v skupinách), ktoré určí štyroch účastníkov prestížneho turnaja Final 4 v Budapešti. Pri príležitosti stredajšieho žrebu predstavili aj úplné novú trofej pre víťaza LM 2021.

Stretnutia prvého kola v základných skupinách sú plánované na 12. – 13. septembra 2020. Novinkou je, že zápasy sa budú hrať počas víkendov, pričom hracie časy sú pevne stanovené na 18.45, resp. 20.45 h. Skupinová fáza vyvrcholí začiatkom marca 2021.

Žreb skupinovej fázy Ligy majstrov v hádzanej žien 2020/2021:

A-skupina:
Metz Handball (Fr.)
Rostov nad Donom (Rus.)
Vipers Kristiansand (Nór.)
Team Esbjerg (Dán.)
CSM Bukurešť (Rum.)
FTC-Rail Cargo Hungaria Budapešť (Maď.)
SG BBM Bietigheim (Nem.)
RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.)

B-skupina:
SCM Ramnicu Valcea (Rum.)
Györi Audi ETO KC (Maď.)
Budučnost Podgorica (Č. Hora)
Borussia Dortmund (Nem.)
Brest Bretagne Handball (Fr.)
CSKA Moskva (Rus.)
Odense Haandbold (Dán.)
HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: eurohandball.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022