Obrat Prešova, Šaľa nepretrhla negatívnu sériu

V prvom zápase sobotňajšieho programu MOL ligy žien predviedli hádzanárky ŠŠK Prešov obrat proti HK Hodonín. V súboji tímov z konca tabuľky prehrávali Šarišanky v závere I. polčasu 10:14, ale po zmene strán otočili stav vo svoj prospech – v 47. min Diana Mária Vargová poslala ŠŠK do vedenia 18:17 a vzápätí zvýšila na 19:17. Hostky v dramatickom stretnutí potom ešte naklonili skóre vo svoj prospech – 21:20 v 58. min, ale Tatiana Šutranová s Vargovou na prelome 59. a 60. min svojim gólmi rozhodli, že dva body zostanú na východe SR (23:22). Prešov proti poslednému družstvu aktuálneho poradia prerušil päťzápasovú šnúru prehier a poskočil na 9. priečku.
Negatívnu sériu mohol ukončiť aj ďalší slovenský účastník spoločnej súťaže. HK Slovan Duslo Šaľa po prehrách na pôde pražskej Slavie i doma s Baníkom Most smeroval k plnému bodovému zisku na „horúcej“ palubovke DHC Sokol Poruba, kde vďaka druhopolčasovému obratu vyhrával necelých 5 minút pred koncom 22:19, ale napokon vyšiel bodovo naprázdno. Hráčky Poruby vyrovnali na 23:23 a 17 sekúnd pred záverečným klaksónom rozhodla z pokutového hodu Silvie Polášková (24:23). Šalianky ešte mali čas na odpoveď, ale ani jedna z dvoch striel neskončila v bránke Sokola. Takisto ako pred týždňom na Slavii tak podľahli najtesnejším rozdielom. Duslo z ostatných ôsmich vystúpení siedmykrát ťahalo za kratší koniec a v tabuľke je ôsme.
Prvé ligové víťazstvo v sezóne dosiahli hádzanárky DHC Plzeň. Nováčik MOL ligy triumfoval doma nad Sokolom Písek 21:18, keď na začiatku druhého dejstva viedli už 14:8, ale tri minúty pred koncom už len 20:18. Následne najlepšia strelkyňa Andrea Vlachová spečatila plzenskú výhru.
Duel DHK Zora Olomouc – Handball PSG Zlín sa nehral, na základe karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 v tíme hostiek ho vedenie súťaže odložilo.

Výsledky sobotňajších zápasov MOL ligy žien 2020/2021:
ŠŠK Prešov – HK Hodonín 23:22 (11:14)
Najviac gólov: Šutranová 6, Dvorščáková 6/2, D. M. Vargová 5 – Višňovská 4, Drexlerová 4/3, Cyganová a Nováková po 3, Kalinová 3/2
pok. hody: 4/3 – 7/5, vylúčené: 5 – 4, ČK: 49. Dvorščáková (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Richvalský a Šimko (obaja SR)

DHC Plzeň – TJ Sokol Písek 21:18 (13:6)
Najviac gólov: Vlachová 7/3, L. Galušková 4, Franzová a Šmrhová po 3 – T. Pokorná 6/4, Kubišová 3

DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa 24:23 (11:8)
Najviac gólov: Tichá a Desortová po 6, Polášková 5/3 – Pócsíková a B. Königová po 4, Rácková a Varjassiová po 3, N. Némethová 3/3
pok. hody: 3/3 – 3/3, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja ČR)

DHK Zora Olomouc – Handball PSG Zlín odložili.