Načítavanie údajov ...

Od stredy opäť aj Slovnaft handball extraliga mužov

Takmer jedenapolmesačná zimná prestávka v najvyššej slovenskej súťaži mužov 2020/2021 sa skončí v stredu, keď je na programe jedna z dohrávok odložených stretnutí z jesennej časti. Suverénny líder tabuľky Tatran Prešov v nej od 18.00 h privíta HC Sporta Hlohovec. Oba tímy odohrali svoj doteraz posledný zápas v Slovnaft handball extraligy 5. decembra.
Papierové predpoklady favorizujú domácich Šarišanov, ktorí v jedenástich vystúpeniach v doterajšom priebehu sezóny ešte nestratili ani bod. Hlohovčania majú na svojom konte najmenej duelov zo všetkých účastníkov (zatiaľ 9) a so 7 bodmi figurujú na 7. mieste. Ich prípravu na novoročný vstup do súťaže narušila pandémia koronavírusu.
„Príprava sa nám dosť skomplikovala. Po týždni, ktorý sme absolvovali v plnom počte, sa začali problémy s vírusovým ochorením COVID-19. Väčšina chalanov musela ísť do desaťdňovej karantény. Samozrejme, na jednej strane mi je ľúto, že sme nemohli pokračovať všetci spolu ďalej v príprave, ale teší ma fakt, že nikto z hráčov nemal zatiaľ vážne komplikácie a sú v poriadku. Musel som upraviť tréningový plán, ale tí, ktorí mohli trénovať, pokračovali ďalej. Nedávame si konkrétne ciele. Chceme byť maximálne pripravení na každý jeden zápas, na každého jedného súpera a v každom jednom stretnutí chceme ukázať, že hrať sa dá s každým bez ohľadu na výsledok,“ uviedol pre klubový web tréner HC Sporta Samuel Mažár.
Za Prešovčanov určite nebude môcť nastúpiť dvojica Tunisanov Džihed Džaballah, Anouar Ben Abdallah štartujúca na majstrovstvách sveta v Egypte a Brazílčan Guilherme Linhares je po artroskopii kolena. V uplynulých dňoch neboli plnohodnotne k dispozícii ani nedoliečený Pedro Pacheco z Brazílie a dlhodobo so zranením laborujúci Dominik Krok. „Máme informácie, že Prešov má nejakých hráčov zranených a dvoch na šampionáte. Majster má však širokú hráčsku základňu a dostatok kvalitných hráčov, aby odohrali takýto extraligový zápas. Niekedy aj hráči s menšou vyťaženosťou zacítia šancu a podajú rovnako dobrý výkon ako tí, čo absentujú,“ dodal pre hadzana.sporta.sk S. Mažár.

Najbližší program Slovnaft handball extraligy mužov:
Dohrávky:
streda 27. 1.
18.00 h Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec
sobota 30. 1.
18.00 h HK Košice – HK Agro Topoľčany
18.30 h HKM Šaľa – HC Sporta Hlohovec

Predohrávky:
sobota 30. 1.
18.00 h MŠK Považská Bystrica – HáO TJ Slovan Modra
nedeľa 31. 1.
13.00 h Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany

Najbližší program MOL ligy žien:
Dohrávky:
streda 27.1.
16.00 h DHC Slavia Praha – ŠŠK Prešov
sobota 30. 1.
16.00 h HK Hodonín – DHC Plzeň
18.00 h DHK Baník Most – HC DAC Dunajská Streda

16. kolo:
sobota 30. 1.
16.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc
16.00 h TJ Sokol Písek – ŠŠK Prešov
18.00 h Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022