Načítavanie údajov ...

Odveta play-off II. fázy kvalifikácie MS so Švédkami v Šali

Prvý zápas play-off proti družstvu Švédska odohrajú slovenské hádzanárky v Karlskrone

Slovenská reprezentácia hádzanárok začne na budúci týždeň prvú časť prípravy júnové rozhodujúce boje o postup na majstrovstvá sveta žien 2019 v Japonsku. Už od decembra sú vyžrebované dvojice II. fázy kvalifikácie MS, v ktorej súperkami Sloveniek budú Švédky.

Už sú známe aj presné termíny dvojzápasu play-off aj s ich dejiskami. Prvé stretnutie proti 6. tímu lanských ME odohrajú zverenky trénera Jána Packu 1. júna 2019 od 19.00 h vo švédskom meste Karlskrona. Odveta sa uskutoční o päť na slovenskej pôde. Jej dejiskom bude 6. júna Mestská športová hala v Šali. Informáciu o presnom začiatku súboja zatiaľ Európska hádzanárska federácia neeviduje. Pri rozhodujúcom zápase, v ktorom sa definitívne rozhodne o tom, či miestenku na šampionát získa Slovensko alebo Švédsko, padla voľba opäť šaliansku palubovku. Tá bola v minulosti už dejiskom množstva dôležitých stretnutí. Slovenky v miestnej hale odohrali na prelome novembra a decembra aj víťazný turnaj 1. skupiny I. fázy kvalifikácie MS 2019. Pred piatimi rokmi v júni oslavovali v Šali postup na ME 2014.

Tamojší fanúšikovia spolu s priaznivcami z ostatných kútov SR, ktorí zavítajú do mesta na Váhu, tradične zvyknú utvoriť žičlivú atmosféru, ktorá ženie slovenské hádzanárky za vytúženým úspechom.

Slovenské reprezentantky čaká v marci vystúpenie na medzinárodnom turnaji Baltic Handball Cup v poľskom Gdansku (22. – 24. 3.), pred ktorým sa zídu pondelok 18. 3. v Stupave.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022