Olomouc natiahol víťaznú šnúru na tri zápasy

Prvý z troch víkendových zápasov 6. kola MOL ligy žien 2020/2021, ktoré nezrušil COVID-19, sa skončil triumfom hostiek z DHK Zora Olomouc. Na palubovke Sokola Písek vyhrali 27:24, pričom trojgólový náskok mali už v polčasovej prestávke (17:14). Hráčky Písku sa síce v druhom dejstve v 43. min dotiahli na rozdiel jediného presného zásahu (19:20), ale Olomoučanky nepustili vedenie zo svojich rúk. Vďaka tretiemu víťazstvu za sebou sa posunuli na 3. priečku neúplnej tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže za Most a Slaviu Prahu a pred Michalovce.

Podľa nového vyžrebovania súťaže, keď sa do konca kalendárneho roka nebudú hrať tzv. cezhraničné duely, mali tento víkend štyri tímy (Šaľa, Most, Poruba a D. Streda) voľno, zápas Hodonín – Plzeň sa nehrá z karanténnych dôvodov. Od pondelka platí v súvislosti s pandémiou koronavírusu v ČR dvojtýždňové prerušenie všetkých športových súťaží.

Výsledok sobotňajšieho duelu MOL ligy žien 2020/2021 – 6. kolo:
TJ Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 24:27 (14:17)
Najviac gólov: Stellnerová 6, T. Pokorná 5, E. Svobodová 4, Kubišová 4/2 – Kubáčková 8/2, Přikrylová 6, Kašpárková a T. Fryčáková po 4

Zostávajúci víkendový program – nedeľa 11. 10.