Načítavanie údajov ...

Packa nemôže počítať s M. Školkovou, štvornásobná víťazka ankety o najlepšiu hráčku SR sa rozhodla už nereprezentovať

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska bude už bez svojej dlhoročnej opory Martiny Školkovej. Najlepšia hádzanárka SR za roky 2014 – 2017 sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie v národnom tíme. Školková síce figurovala v nominácii SR na prvé sústredenie pod vedením nového kouča Jána Packu, ktorého zverenky odohrajú v Púchove v rámci neho aj prípravné zápasy s Českom (28. a 29. 9.), ale napokon sa ospravedlnila. Svoje dôvody vysvetlila pre štvrtkové vydanie denníka Šport.

„Reprezentácii som dala všetko, čo bolo vo mne. Počas leta som si všetko prehodnotila a myslím si, že nastal čas uvoľniť miesto mladším,“ poznamenala hráčka francúzskeho OGC Nice Côte d´Azur Handball, do ktorého prišla pred aktuálnou sezónou po deväťročnom pôsobení v Cercle Dijon Bourgogne.

K rozhodnutiu 33-ročnej univerzálnej spojky s bohatými skúsenosťami sa vyjadril aj Packa: „Martina mi povedala, že nastal čas, aby sa rozlúčila s národným tímom. Chce sa venovať iba klubu.“

Kormidelník Sloveniek na miesto Školkovej povolal Karin Bujnochovú z francúzskeho tímu Achenheim Truchtersheim Handball. Ďalšou zmenou je donominovanie Nikolety Trúnkovej (Iuventa Michalovce) namiesto Barbory Königovej. Pivotka HK Slovan Duslo Šaľa sa podľa slov Packu nezúčastní na reprezentačnej akcii z pracovných dôvodov.

Aktualizovaná nominácia hádzanárok Slovenska na sústredenie a prípravné zápasy s Českom (23. – 29. 9. 2018):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Lucia Gubiková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.)
pivotky: Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Vladimíra Kišíková, Nikoleta Trúnková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Storhamar Haandball Elite/Nór.), Mariana Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Veronika Habánková, Tetyana Fiľková-Trehubová, Patrícia Wollingerová (všetky Iuventa Michalovce), Jasmína Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)

 

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022