Načítavanie údajov ...

Packa spokojný s prvým sústredením: „Sme na správnej ceste“

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska má za sebou prvé zápasy pod vedením nového kouča Jána Packu. Jeho zverenky zatiaľ neokúsili chuť víťazstva v rámci prípravy na I. fázu kvalifikácie MS 2019, keď ani v jednom z dvojice medzištátnych stretnutí na záver týždňového sústredenia v Púchove nedokázali zdolať Češky, ktorých konto v oboch súbojoch zaťažili dovedna 22-krát. S účastníčkami tohtoročných majstrovstiev Európy najskôr prehrali 22:26, keď v priebehu duelu zaostávali už o desať gólov (10:20) a potom v odvete remizovali 22:22, pričom boli blízko k víťazstvu.

Tréner Packa bol však spokojný, pochvaľoval si prístup k povinnostiam i zlepšujúce sa výkony. To sa prejavilo aj na konečnom výsledku odvety. „Po piatkovej prehre sme si zápas rozobrali a zhodnotili. Povedali sme si, čo bolo zlé a čo musíme robiť lepšie. V sobotu sme už hrali to, čo chceme. Z hľadiska prípravy to bol veľmi dobrý duel. Dovolím si povedať, že sme boli lepším družstvom ako Česko,“ uviedol Packa, ktorý zároveň zhodnotil uplynulé dni s reprezentačným výberom: „Urobili sme veľa práce. Formujeme družstvo s novým herným systémom, prvkami i hráčkami. Niektoré dievčatá nám ešte chýbali, ale myslím si, že sme na správnej nastúpenej ceste.“

Kým v prvom meraní síl s Češkami bola s 5 gólmi najlepšou strelkyňou tímu SR Simona Szarková. V sobotu zastúpila zranenú spojku nórskeho Storhamaru pivotka Nikoleta Trúnková z michalovskej Iuventy. „Toto sústredenie vnímam pozitívne. Prišiel nový tréner, ukázal nám, čo chceme hrať. Máme nejaké ciele a verím, že sa budeme od zápasu k zápasu zlepšovať,“ poznamenala 20-ročná Trúnková.

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022