Načítavanie údajov ...

Packov návrat do Šale, na lavičke Dusla vystrieda Lukačína

Kouč reprezentácie hádzanárok SR Ján Packa sa vracia na klubovú scénu

Nečakané vyradenie hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa v semifinále národného play-off tímom ŠŠK Prešov (1:3 na zápasy) má už aj dôsledky. V nasledujúcej sezóne nepovedie hráčky bronzového družstva spoločnej slovensko-českej súťaže žien – MOL ligy 2018/2019 Michal Lukačín. Nahradí ho súčasný kouč ženskej reprezentácie Slovenska Ján Packa. Informoval o tom denník Šport vo svojom utorkovom vydaní.

K zmene prichádza opäť po semifinálovom zlyhaní. Michal Lukačín končí na šalianskej lavičke po štyroch rokoch. „Vážime si robotu pána Lukačína, ale výkonný výbor klubu už dávnejšie zvažoval, že bude potrebné urobiť zmenu a priniesť nový vietor. Veľkú úlohu zohrali posledné výsledky, hoci vieme, že máme zranené tri hráčky zo základného kádra. Oslovili sme viacero kandidátov a Packa vyšiel ako najvhodnejší,“ povedal pre MY Nitra manažér HK Slovan Duslo Rudolf Petrikovič. Lukačín, ktorého so zverenkami čaká ešte séria o bronz proti Bánovciam nad Bebravou, dostal ponuku pôsobiť v klube ako tréner mládeže.

Packa, ktorý sa kormidla oficiálne ujme 1. júla 2019, sa dohodol na ročnom angažmáne. Do Šale sa vracia po takmer dvoch desaťročiach, naposledy viedol „chemičky“ v majstrovskej sezóne 2000/2001. „Dá sa povedať, že mi chýbala aj každodenná práca v klube, navyše pri reprezentácii to máme s trénerským kolegom dobre nastavené. Pri lanskom nástupe do funkcie som vravel, že sedieť súčasne na dvoch stoličkách je zložité. Za ten necelý rok som zistil, že momentálne je iná situácia ako v minulosti, keď som pôsobil v tejto dvojúlohe a vtedy to nerobilo dobre. Momentálne veľa reprezentantiek pôsobí v zahraničí, v Šali je niekoľko hráčok v širšom kádri reprezentácie, ale sú to ešte mladé hráčky s prísľubom do budúcnosti. Potrebujú sa dostať na určitú úroveň. Dostal som ponuku zo Šale a povedal som si, že to skúsime. Keď budem mať povinnosti pri národnom tíme, tréningový proces zabezpečí moja asistentka Ľudmila Boltenková. Samozrejme, odobrilo mi to aj vedenie Slovenského zväzu hádzanej, s ktorým mám zmluvu do 30. júna 2020,“ povedal pre agentúru SITA onedlho 67-ročný Packa.

Šaľa sa už takmer desaťročie snaží zosadiť z majstrovského trónu Iuventu Michalovce. Packa pôsobil ešte v závere uplynulej sezóny práve na Zemplíne, kde chceli, aby pokračoval. Medzitým sa však stal trénerom reprezentácie. „Teraz som ponuku z Iuventy nedostal. Keby prišla, nemal by som problém tam ísť znova. Šaľa potrebuje pomôcť a na lavičku skúseného kormidelníka. Po nevydarenom tohtoročnom play-off bude naším spoločným cieľom v prvom rade postup do finále a hrať o slovenský titul. MOL liga bude prípravou na vyvrcholenie. Samozrejme, budeme chcieť vyhrávať. To bude možné, keď zvýšime výkonnostnú úroveň hráčok a doplníme káder. Chceme, aby naša práca mala zmysel a boli sme spokojní všetci – hráčky, tréneri, funkcionári i fanúšikovia,“ dodal rodák z Vlčian.

Autor: SITA, Foto: archív

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022