Načítavanie údajov ...

Packovi ukázali zápasy na Baltic Handball Cupe dosť, bude z toho vychádzať

Povinné víťazstvo nad Argentínou, dobrý zápas proti Poľsku a zbytočná prehra s Islandom

Hádzanárky Slovenska si pred júnovou II. fázou kvalifikácie o postup na MS 2019 v Japonsku, v ktorej sa v dvojzápase play-off stretnú so Švédkami, otestovali svoju výkonnosť na medzinárodnom turnaj Baltic Handball Cup v poľskom Gdansku, kde obsadili 3. miesto za Poľkami, Islanďankami a pred Argentínčankami.

„Som rád, že sme mohli na tomto turnaji štartovať. Bolo to dobré podujatie, platí to aj z organizačnej stránky. Ja som bol rád, že som mohol vidieť v akcii dievčatá. Tri zápasy mi ukázali toho dosť, budem z týchto poznatkov vychádzať. Uvidíme, v akej forme prídu dievčatá pred kvalifikáciou. Pozitívne je, že vtedy budeme mať časovo väčší priestor na prípravu,“ poznamenal hlavný kouč žien SR Ján Packa.

Slovenky začali svoje vystúpenie výhrou nad Argentínou 33:27, potom podľahli domácemu Poľsku 23:29 a na záver prišlo zaváhanie s Islandom 28:30. „Bol to vyrovnaný turnaj, o čom svedčí, že posledná Argentína prehrala s celkovým víťazom len o tri góly. Poľky triumfovali na turnaji zaslúžene. My sme s nimi odohrali veľmi dobrý duel, boli sme im vyrovnanými protivníkom. Spravili sme proti nim len 6 – 7 technických chýb, súperky však boli skúsenejšie. Veril som, že na záver vyhráme nad Islandom. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Zdolali sme sa vlastnými chybami, ktorými sme posadili severanky na koňa,“ vrátil sa Packa k vystúpeniu svojich zvereniek a neobišiel ešte jednu vec: „U niektorých dievčat je problémom menšia herná prax z klubu, rozdielna trénovanosť. V reprezentácii je to potom zložité, keď hráčka nie je rozohraná.“

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022