Načítavanie údajov ...

Packu teší postavenie Iuventy Michalovce a Dusla Šaľa v MOL lige 2018/2019

Kormidelníka SR teší, keď je čo najviac jeho zvereniek v kontakte s medzinárodnou hádzanou a získavajú cenné skúsenosti

V súčasnom kádri slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien, ktorá sa pripravuje na vystúpenie na medzinárodnom turnaji v Chebe a I. fázu kvalifikácie MS 2019, je zmes hráčok zo spoločnej slovensko-českej súťaže MOL ligy a legionárok zo zahraničia. Osem je z MOL ligy, z toho šesť pôsobí na Slovensku a dve v Česku. Zastúpenie majú dva slovenské kluby – Iuventa Michalovce (4) a HK Slovan Duslo Šaľa (2), ktoré v doterajšom priebehu súťaže okupujú prvé dve priečky tabuľky po jesennej časti. Iuventa bez prehry vedie s náskokom troch bodov pred Šaľou.

„Sledujem MOL ligu a musím povedať, že sa trochu omladila. Prichádza ku generačnej výmene, a to najmä v českých kluboch. Iuventa je stabilizovaný klub, odtiaľ máme najviac reprezentantiek, Šaľa má tiež dobrý a ustálený káder. Je fajn, že dva slovenské tímy sú v popredí priebežného poradia. Škoda len, že je ich tak málo, lebo ďalšie dva – Prešov a Bánovce nad Bebravou – sú úplne dole. Z hľadiska rozvoja hádzanej na Slovensku by sme potrebovali aspoň šesť takých družstiev ako Michalovce a Šaľa,“ vyjadril sa Packa k aktuálnemu postaveniu slovenských klubov v MOL lige.

V nominácii SR je zastúpených sedem ligových súťaží v rovnakom počte krajín (Rumunsko, Maďarsko, Chorvátsko, Francúzsko /2 súťaže/, Nórsko, Česko a Slovensko /1 spoločná súťaž). „Je dobré, keď reprezentantky hrávajú v zahraničí a majú kontakt s medzinárodnou hádzanou. Je pozitívne, že viacero našich hráčok môže získavať skúsenosti na tejto úrovni. Napríklad Simona Szarková podáva dobré výkony v nórskom Storhamare, s ktorým účinkuje aj v Pohári EHF. Maja Holešová s Podravkou Koprivnica hrala v Lige majstrov, ale aj ďalšie hráčky z Francúzska, Maďarska či Rumunska získavajú skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie. Myslím si, že ani dievčatá z Michaloviec v Pohári EHF nesklamali a proti holandskému VOC Amsterdam a dánskemu súperovi Nyköbing ukázali dobré výkony,“ ponúkol svoj pohľad kormidelník hádzanárok Slovenska.

Autor: SITA, Foto: TASR

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022