Načítavanie údajov ...

Rozhovor týždňa: Pastorková je vďačná za dôveru reprezentačného trénera, pred MS chce byť fit

S blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Španielsku hlavný kouč hádzanárok Slovenska napäto očakáva správy z Dunajskej Stredy o vývoji zdravotného stavu štvorice hráčok miestneho HC DAC, keďže kvarteto patrí do základného kádra reprezentácie SR. Jednou z nich je aj Kristína Pastorková. Dvadsaťštyriročná pivotka si po vstupe do aktuálnej sezóny musela vybrať nútenú pauzu, aby sa zbavila zdravotných problémov. V rozhovore pre slovakhandball.sk odpovedala aj na otázky, či sa jej to podarilo a či stihne byť k dispozícii národnému tímu na decembrovom svetovom šampionáte.

Ako ste momentálne na tom zdravotne?

– V súčasnosti ešte stále rehabilitujem a pripravujem sa na návrat na palubovku, aby som mohla plne zasiahnuť do tréningového aj zápasového diania.

Aké problémy vás sužovali a čo ste museli podstúpiť na ich odstránenie?

– Už dlhodobo ma trápili bolesti achiloviek, kde mi po viacerých vyšetreniach našli na pätách výrastky, v dôsledku ktorých som mala aj zápal v samotných achilovkách.
Klub sa snažil vyriešiť môj problém konzervatívnou liečbou. Bohužiaľ, nič z toho mi dlhodobo nepomáhalo, a tak nakoniec bola operačná cesta nevyhnutná.

Ako ide rehabilitácia?

– S rehabilitáciou mi od začiatku pomáha náš kondičný tréner Robert Ollé, pričom využívame aj výborne podmienky futbalovej MOL akadémie, kde sme riešili najmä fyzickú stránku a postupné rozhýbanie. Momentálne už trénujem aj v hale a snažím sa pod jeho dozorom postupne dostávať späť aj do tých hádzanárskych pohybov.

Kedy začnete s tréningom a ako vidíte výhľadovo svoje zapojenie do zápasového diania?

– Je ťažké odpovedať na obe otázky, keďže sama cítim, že aj keď sa to každým dňom a tréningom zlepšuje, ešte stále mám rezervy a bolesti pri viacerých pohyboch. Aj preto, či už je to plnohodnotný tréning alebo zápasové dianie, budeme riešiť určite postupne deň po dni.

Vaše meno figuruje v širšej nominácii reprezentácie pred záverečným sústredením pred odchodom do Španielska. Ako vnímate vaše šance pripraviť sa pred MS tak, aby ste boli fit fyzicky a dostali sa do formy aj z hernej stránky?

– Som rada, že po tom všetkom mám stále trénerovu dôveru a ja by som veľmi rada stihla byť do tej doby fit. Šanca tam určite je. Nebude to jednoduché, s tým som však rátala. Oveľa dôležitejšie však bude, aby som stihla aspoň nejaký ten zápas, ktorých už nebude veľa. Tam sa uvidí, či som reálne schopná zvládnuť tak náročné podujatie, akým majstrovstvá sveta nepochybne sú.

Vaša spoluhráčka Viktória Oguntoyová už nastúpila vo víkendovom zápase MOL ligy. V HC DAC pôsobia aj ďalšie reprezentantky Erika Rajnohová a Natália Némethová, ktoré tiež sužovali zdravotné problémy. Budú aj ony už čoskoro k dispozícii klubovému trénerovi Viktorovi Debremu a potom aj reprezentačnému koučovi Pavlovi Streicherovi?

– Áno, Viki bola na zápase, ale v bránke sa ešte neobjavila. Všetky tri spolu so mnou rovnako rehabilitujú a pracujú na tom, aby sme boli čo najskôr k dispozícii obom trénerom. Každá má však iný problém a ja nedokážem bližšie povedať, kedy presne budú späť. To už je skôr otázka pre ne samotné.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022