Načítavanie údajov ...

Päť gólov Prokopa ani štyri Slaninku nestačili

Ženské súťaže sa nehrajú pre reprezentačnú prestávku, ale v akcii boli viacerí slovenskí hádzanári pôsobiaci v zahraničí. Ani päť gólov Jakuba Prokopa nestačilo Nave na odvrátenie štvrtej prehry za sebou v španielskej Lige Asobal. Prokop vystrelil v zápase proti Cuence (24:31) osemkrát, dva pokusy bez gólovej radosti mal na konte jeho spoluhráč Tomáš Smetánka. Na palubovke druhého družstva Bidasoa Irun nepochodil Puente Genil (24:34), Michal Martin Konečný sa do bránky hostí nedostal. Oba kluby Slovákov sú v tabuľke tesne nad zónou zostupu.

Zle začal svoje účinkovanie v play-off vo Švajčiarsku HSC Suhr Aarau, keď v prvom štvrťfinále nečakane doma zakopol s GC Amicitia Zürich (22:30). Nepomohli mu ani štyri presné zásahy pivota Martina Slaninku, ktorý zakončil akciu šesťkrát.

V druhej najvyššej nemeckej súťaži prekvapujúco zaváhal HSG Nordhorn-Lingen domácou prehrou s Ferndorfom 20:25, pri ktorej Dominik Kalafut skóroval raz. V tabuľke II. bundesligy druhý Nordhorn akoby strácal pôdu pod nohami, prehral tretí z ostatných štyroch súbojov a v boji o postup medzi elitu sa naňho doťahuje ASV Hamm-Westfalen, ktorý vyhral na pôde Rimparu 34:32. Matej Mikita mal v drese víťazov na konte dve vylúčenia. Vyššie sa šplhá aj ThSV Eisenach (už je siedmy) aj vďaka výhre v Essene 24:23, ktoré si zaistil gólom v poslednej sekunde. Martin Potisk dal z troch striel jeden gól.

V poľskej lige bol Górnik Zabrze bez šance proti Wisle Plock (20:34), čím prišiel o svoju víťaznú šnúru. Ľubomir Ivanicja neskóroval.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://balonmanonava.com/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022