Načítavanie údajov ...

Päť nováčikov, ktorí pozdvihnú VELUX EHF Champions League na inú úroveň

V každej sezóne Ligy majstrov VELUX EHF Champions League sa objavujú nové talenty, ktorým sa okamžite začne dariť na najvyššej úrovni klubovej hádzanej.

S trochou šťastia v najbližších rokoch uvidíme oveľa viac takýchto mladých hráčov. Teraz sa zoznámte s týmito piatimi pôsobivými nováčikmi.

  1. William Bogojevic – IK Sävehof

Mladé mužstvo Sävehofu prekvapilo mnohých, keď sa objavilo ako skutočný súper v skupine C a jeho nebojácny prístup v európskej hádzanej uzavrel práve William Bogojevic.

23-ročná ľavá spojka strelila v skupinovej fáze 48 gólov, vrátane 12 gólov v napínavej domácej výhre nad Prešovom v 9. kole.

  1. Kauldi Odriozola – Bidasoa Irun

Ešte nebol ani na svete, keď Bidasoa Irun naposledy hral najvyššiu európsku ligu, ale Kauldi Odriozola pomohol klubu opäť zažiť magické chvíle od roku 1995, kedy naposledy vyhrali titul.

Irun pôsobil po návrate do súťaže impozantne. Dosiahol vyraďovacie kolo skupiny C/D aj vďaka skvelým výkonom 23-ročného pravého krídla, ktoré preukázalo svoje výnimočné schopnosti strelením 48 gólov.

  1. Emil Jakobsen – GOG

Svoj potenciál produktívnej strieľajúcej mašiny ukázal už minulú sezónu v EHF Cup, ale túto sezónu to Emil Jakobsen preukázal na najvyššom leveli.

Napriek tomu, že tesne minuli vyraďovaciu fázu, si GOG vytvorilo meno vďaka svojmu štýlu hry run-and-gun, najviac  streleným gólom v skupinách C a D, a to v neposlednom rade vďaka 59 gólov Jakobsena z ľavého krídla.

  1. Alexander Blonz – Elverum Handball

Hádzanársky svet sa dozvedel o Alexandrovi Blonzovi už začiatkom roku 2019, keď bol ako 19- ročný hráč druhej nórskej ligy zaradený do nórskeho tímu na majstrovstvách sveta.

Táto publicita znamenala jeho vysoko očakávaný prestup do Elverume minulé leto. Vzhľadom na to, že strelil 57 gólov niekoľkým z najlepších európskych gólov, môžeme povedať, že Elverum určite nesklamal.

  1. Mikita Vailupau – HC Meshkov Brest

Aj keď už ako 18-ročný hráč Dinama Minsk hral v štyroch zápasoch Ligy Majstrov VELUX EHF 2013/14, až toto  je skutočná šanca pre Mikitu Vailupaua v najvyššej súťaži.

A všestranný ľavák využil svoju príležitosť naplno, keď v skupinovej fáze strelil 51 gólov, z toho 12 vo víťazstve proti vládnucemu šampiónovi Vardaru. Predstavil sa aj v tíme Bieloruska na EHF EURO 2020 ako druhý najlepší strelec súťaže s 47 gólmi.

Zdroj: eurohandball.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022