Načítavanie údajov ...

Päť pôsobivých návratov na najvyšší level v EHF Champions League

Takmer každý vrcholový hádzanár zažije Ligu majstrov VELUX EHF v určitom štádiu svojej kariéry. Pre niektorých je hrať v európskej elitnej súťaži každoročnou záležitosťou, ale mužom, na ktorých sa zameriame dnes, sa to pominulé roky nepodarilo. V tejto sezóne preto do toho dali všetko.

Zarko Sesum – Kadetten Schaffhausen

Je to už šesť ročníkov, odkedy sa Zarko Sesum naposledy predstavil medzi najlepšími. Počas tohto obdobia sa etabloval ako legenda EHF Cupu, k víťazstvu z roku 2013 s Rhein Neckar-Löwen si pripísal dva tituly s Frisch Auf Göppingen.

Aj keď sa Kadetten Schaffhausen nepresadil v silnej skupine D, 34-ročný Srb dokázal, že stále môže zamiešať karty aj na tejto úrovni, keď sa mu podarilo streliť 30 gólov švajčiarskym majstrom.

https://www.ehftv.com/int/video/zarko-sesum-new-home-same-ambitions/1790111

Raul Nantes – C.S. Dinamo Bucuresti

Po výbornej prvej sezóne s Ademar Leon v ročníku 2012/13 22-ročný Raul Nantes pravdepodobne neočakával, že mu bude trvať sedem rokov, kým sa opäť vráti medzi elitu.

Brazílčan zostal v Španielsku, až kým sa nepredviedol s národným tímom na majstrovstvách sveta 2019  a s Helvetia Anaitasuna v EHF Cup. Vydláždil si tak cestu a prestup do C.S. Dinamo Bucuresti.

Ľavý back si v tíme cítil dobre, našiel si svoje miesto a prispel 28 gólmi, keď sa klubu prvýkrát podarilo dostať medzi 16 najlepších tímov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Tentando enxergar a volta da Liga ? ?⚪?⚪ #miopía #dinamofamily #bucareste #handball

Príspevok, ktorý zdieľa Raul Nantes Campos (@nantes.49),

Mads Christiansen – Aalborg Handbold

Olympijský víťaz a zlatý medailista EHF EURO Mads Christiansen mal predtým iba jednu skúsenosť v hádzanárskej klubovej elite a to počas svojej prvej sezóny s Aalborg v ročníku 2010/11, ktorá sa však skončila predčasne v skupinovej fáze.

Mads prispel k tomu, aby sa história už neopakovala. Strelil úctyhodných 42 gólov, keď sa minulé leto vrátil z Magdeburgu, vrátane 12 gólov v dvoch významných víťazstvách proti Flensburgu.

https://www.ehftv.com/pl/video/aalborg-handball-sg-flensburg-handewitt/1762001

Niko Mindegia – Orlen Wisla Plock

Od svojej prvej nominácie do tímu Portland San Antonio v Lige majstrov EHF pred 14 rokmi, bol Niko Mindegia raz hore a raz dole.

Ak nerátame túto sezónu, posledný zápas na najvyššej klubovej úrovni zažil Niko so Szegedom. Kvôli zraneniu v klube skončil, istý čas strávil v KIF Kolding Kopenhavn a vo French Club Chambery prišlo jeho znovuzrodenie.

To viedlo k jeho prestupu do Orlen Wisla Plock, stal sa najlepším strelcom so 47 gólmi a vďaka jeho kreativite a iskre  pomohol poľskému klubu na ceste medzi najlepších 16 tímov.

https://www.ehftv.com/int/video/is-this-the-comeback-of-the-year/1817840

Domagoj Duvnjak – THW Kiel

Posledné sezóny ho trápilo zranenie. Je len málo ľudí, možno len jeho súperi, ktorí sa netešia, že Domagoj Duvnjak je späť v hre a to v najlepšej forme.

Sotva sa predstavil v ročníku 2017/18, v posledných dvoch sezónach sa mu nedarilo, ale vrátil sa v dobrej forme, strelil 27 gólov v Európskej lige, keď sa Kiel dostal na prvú priečku skupiny B.

Po jeho víťazných zápasoch na EHF EURO 2020 s Chorvátskom, môžeme povedať, že to najlepšie 31-ročného hráča ešte len čaká.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

? ⚫️⚪️ #thwkiel #wirsindkiel #NurMitEuch #adidas #adidasathletics @thwhandball

Príspevok, ktorý zdieľa Domagoj Duvnjak (@domagojduvnjak88),

Zdroj: http://ehfcl.com/en/men/News/Y_h0lyOFowjGsk4qCAlmaA/5_impressive_comebacks_to_the_highest_level 

Foto: handball-planet.com, bote.ch, sportowefakty.pl, hbold.dk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022