Načítavanie údajov ...

Päť významných ženských hádzanárskych prestupov v sezóne 2019/20

V napínavej sezóne Ligy majstrov DELO WOMEN’S EHF sa objavilo mnoho hráčok, ktoré svojím prestupom pozitívne ovplyvnili svoj nový klub. Päť hráčok na našom zozname nestrácalo čas adaptovaním sa a v sezóne 2019/20 upútali našu pozornosť.

Louise Burgaard – Metz Handball

V prvej mimodánskej sezóne zažila Louse Burgaard spolu s Metz hviezdnu sezónu. Burgaard bola jednou z najdôležitejších útočníčok so svojimi 38 gólmi, keď sa francúzsky tím prebojoval do štvrťfinále ako víťaz skupiny 1.

27-ročná Louise už predtým vyhrala EHF Cup a Winner ’s Cup s Holstebro a Viborgom. Teraz sa jej pozornosť upriamila na najžiadanejšiu európsku trofej.

Crina Pintea – CSM Bucuresti

Crina toho v posledných rokoch zažila veľa. V roku 2019 oslávila titul Ligy majstrov s Györom, bola menovaná do All-star tímov EHF EURO 2018 aj Ligy majstrov 2018/19 a k tomu získala cenu Romanian Handballer of the Year 2019 (Rumunská hádzanárka roka 2019). Svoje úspešne roky uzavrela návratom do Rumunska (v zahraničí hrávala od roku 2015).

Pintea je dôležitá v útoku i obrane a tak zohráva pre CSM kľúčovú úlohu. A kombináciou hráčok Pintea+Cvijic má teraz CSM jednu z najpôsobivejších dvojíc na tejto pozícii.

Monika Kobylinska – Brest Bretagne Handball

Nielen, že je to jej prvá sezóna s Brestom, ale je to aj jej debutový rok v Lige majstrov DELO WOMEN´s EHF a Monika Kobylinska bez problémov zapadla do svojho nového tímu aj do elitnej súťaže.

Poľka strelila vo svojom úvodnom zápase päť gólov. S celkovým počtom 43 gólov sa umiestnila v rebríčku najlepších strelkýň Brestu v sezóne 2019/20 hneď za ostro strelkyňou Anou Grosovou.

Asma Elghaoui – SCM Ramnicu Valcea

V lete 2019 Valcea privítala najmenej sedem nových hráčok ako Kristina Liscevic, Mireya Gonzales, Ann Grete Norgaard a Marta Batinovic, ktoré pomohli klubu dostať sa do štvrťfinále Ligy majstrov prvýkrát od roku 2012/13.

Ale Asma sa etablovala ako jedna z najnebezpečnejších útokov svojho tímu a 50 strelených gólov z nej robia najlepšiu strelkyňu. Úspešná streľba tuniskej pivotky prirodzene pramení z perfektnej súhry so spojkou. Ale fakt, že dokázala vytvoriť toľko streleckých príležitostí, dokazuje, aký pozitívny vplyv mala Valceu.

Jovanka Radicevic – Buducnost

Po takmer desiatich rokoch počas ktorých Jovanka Radicevic hrala za Györ, Vardar a Bukurešť, sa vrátila tam, odkiaľ prišla: jej prvý profesionálny klub a rodná krajina. Je najlepšou strelkyňou súťaže s 97 gólmi a jej dopad na Buducnost je očividný.

Radicevic je pre Buducnost dôležitým lídrom a jednoznačne pomohla ich tohto sezónnemu úspechu viac ako iba jej gólmi.

Jovanka nie je jediná, ktorá sa túto sezónu vrátila do Buducnosti. V tíme sa stretla spolu s ľavým krídlom Majdou Mehmedovic, jej kolegyňou z národného tímu. V tejto kombinácii sa Radicevic stáva ešte väčšou hrozbou, čo sa odráža i na výsledkoch.

Zdroj: http://eurohandball.com/article/34422m

Foto: bt.dk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022