Načítavanie údajov ...

Paul bol pripravený na návrat, proti je zatiaľ pandémia

Slovenský reprezentačný gólman Teodor Paul utrpel koncom januára vo finále prípravného turnaja špirálovitú zlomeninu záprstnej kostičky, a to hneď na dvoch miestach. Po vyše mesačnej pauze bol už pripravený opäť chytať za francúzsky prvoligový klub USAM Nimes Gard, keď zasiahla vyššia moc. Pandémia koronavírusu oddialila jeho návrat na palubovky. Aj o tom a nielen o tom porozprával košický rodák v rozhovore pre slovakhandball.sk.

 

Ako ste na tom so zranením ruky?

– Našťastie, v tomto sme je všetko v poriadku. Ešte pred začiatkom karantény som posledný týždeň stihol pár tréningov.

 

Mali ste nejaké obmedzenia?

– Stál som aj v bránke. Ruku som mal spevnenú tejpom a mohol som bez obmedzení chytať.

 

Obzvlášť pre vás muselo byť trpké rozhodnutie o prerušení sezóny po zotavení sa zo zranenia…

– Presne tak. Mali sme pár dní do ligového zápasu proti Ivry a následne sme mali tiež doma hostiť v Pohári EHF nemecký Rhein-Neckar Löwen. Už som sa tešil, že si opäť zachytám a konečne okúsim aj Pohár EHF, v ktorom som v doterajšom priebehu skupinovej fázy pauzoval.

 

Na Slovensku SZH predčasne ukončil sezónu, aká je situácia vo Francúzsku?

– Lidl Starligue je prerušená do 20. apríla. Predpokladám, že niekedy okolo 15. apríla sa dozvieme, čo ďalej. Zatiaľ máme informácie, že z najvyššej súťaže by nemal nikto vypadnúť. Naopak, súťaž sa rozšíri o dva tímy z nižšej súťaže zo 14 na 16 družstiev.

 

Ako vidíte situáciu ohľadom možného pokračovania sezóny?

– Vzhľadom k tomu, ako to momentálne vyzerá, si osobne myslím, že sa sezóna zruší, hoci nám nechýba do konca odohrať veľa zápasov, keďže tu sa nehrá play-off. Ale uvidíme, múdrejší budeme za nejaký čas.

 

Pre Nimes by to bola veľká škoda, veď figurujete na medailovej pozícii…

– Áno, momentálne sme v tabuľke tretí so štvorbodovým náskokom pred štvrtým Montpellierom. Keby sa liga predčasne ukončila, mohli by sme na tej pozícii zostať, keďže je možné, že uznajú súčasné poradie tímov. V rôznych informačných mailoch sa nás už pýtali, či by sme súhlasili, keby titul pridelili s veľkým náskokom vedúcemu PSG. V našom prípade by sa pri trojbodovom odstupe za Nantes ešte otvárala možnosť zabojovať o 2. priečku a účasť v Lige majstrov. Nám by však vyhovovalo aj 3. miesto, ktoré by nám zaručovalo účasť v skupinovej fáze európskeho pohára. Možností, ako to môže dopadnúť, je viacero.

 

Nehrozí vo Francúzsku prepúšťanie z dôvodu koronavírusovej krízy?

– My máme dvanásťmesačné zmluvy platné do 30. júna a sme chránení štátom. Ten sa momentálne podieľa na 84 percentách nášho platu. Potom je na každom klube, či zvyšok doplatí. U nás sa vedenie snaží, aby sme mali vyplatenú plnú výšku. Uvidíme, ako dlho to bude takto trvať.

 

Takýto príspevok výrazne uľahčuje klubom zvládnuť súčasné náročné časy z ekonomickej stránky…

– Je to obrovská pomoc. Keby aj klub skrachoval, svoje financie stále dostaneme. Dúfam, že aj náš klub postihnú ekonomické straty čo najmenej, ale máme veľa malých sponzorov. A práve menšie firmy majú momentálne najväčšie problémy.

 

Ako sa pripravujete v časoch rôznych obmedzení?

– Snažím sa každý deň doma cvičiť – najmä s vlastným telom – podľa plánov od kondičného trénera či trénera crossfitu. Máme k dispozícii aj činky, závažia, kettlebely. S kamarátmi hádzanármi, spomeniem Tomáša Urbana, Vlada Guzyho či Maroša Baláža, máme vytvorenú spoločnú skupinu. Každý večer cvičíme spolu online, vidíme sa cez kameru a vždy jeden z nás vedie tréning, aby sme to obmieňali. V jednotlivých kluboch sú totiž tréningy zamerané na niečo iné, a tak to máme pestrejšie.

 

Ako trávite čas v karanténe?

– Prakticky stále som zavretý doma. Vychádzať môžeme len na hodinu denne, aj to sa musíme zdržiavať maximálne 1 km od domu a musíme mať písomné potvrdenie s účelom pobytu vonku. Zakázané je stretávanie sa s ľuďmi, do obchodu môže ísť len jeden člen rodiny. Tam, kde bývam, sú prázdne ulice. Ja tiež chodím von len vtedy, keď si idem nakúpiť. To vždy spravím na celý týždeň.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022