Načítavanie údajov ...

Paul opäť v reprezentácii: Som rád, že som späť

Hádzanársky brankár Teodor Paul okúsil vrchol už na začiatku letnej prípravy v tíme USAM Nimes Gard

Do reprezentácie chodil vždy pravidelne a s radosťou. Situácia sa zmenila vlani na jeseň, keď sa Teodor Paul rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v národnom tíme hádzanárov Slovenska. Brankárska stálica národného tímu pri októbrovom vstupe do II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy mužov vo Švédsku, Rakúsku a Nórsku (10. – 26. 1. 2020) opustila po zápase v Maďarsku (22:30) tím a na duel proti Rusku nasledujúci o tri dni neskôr už nebola k dispozícii. Paul vtedy zdôraznil, že sa nevzdáva reprezentácie, lebo hrať za ňu bola pre neho vždy veľká česť. Len sa rozhodol nereprezentovať dovtedy, kým bude trénerom mužstva Heine Ernst Jensen.

Teodor Paul v júni už stihol záver nevydarenej kvalifikácie ME 2020. Reprezentačný dres si znova obliekol aj vďaka Petrovi Kukučkovi. Nový tréner, ktorý vystriedal vo funkcii Jensena, mu dal dôveru a zaradil ho už do úvodnej nominácie. „Áno, moja reprezentačná kariéra pokračuje a dúfam, že pôjde smerom hore. Som rád, že ma ‚Kuko‘, keď sa stal koučom reprezentácie, zavolal do mužstva a som späť. Dúfam, že si svojimi výkonmi udržím v ňom miesto, čo najdlhšie. Aspoň po majstrovstvá Európy v roku 2022,“ nahlas vyslovil svoje želanie v rozhovore pre agentúru SITA Teodor Paul.

Kontinentálny hádzanársky šampionát mužov, ktorý o necelé tri roky usporiada Slovensko spolu s Maďarskom, je veľkým lákadlom. „Takáto možnosť sa nemusí naskytnúť každému v kariére. Obzvlášť, predstaviť sa vo svojom rodnom meste pred rodinou a priateľmi. Každý by to chcel zažiť. Potešil by som sa, keby som si mohol zachytať na týchto majstrovstvách Európy,“ prezradil 32-ročný brankár.

Paul sa už druhý týždeň pripravuje vo francúzskom klube USAM Nimes Gard, s ktorým pred pár mesiacmi predĺžil zmluvu do roku 2021. Začiatok letnej prípravy si – okrem zhliadnutia záveru etapy cyklistickej Tour de France a osobného stretnutia so slovenskou i svetovou hviezdou Petrom Saganom – spestril so spoluhráčmi pobytom vo Francúzskych Pyrenejách. „Minulý týždeň sme začali trénovať. Na tri dni sme išli do St. Gironsu. Absolvovali sme aj výstup na horu. Prespali sme v chate pod vrcholom, kam sme potom vyrazili skoro ráno. Prvýkrát som sa ocitol v takej výške. Konečne mám na konte aj ja nejaký vrchol v živote,“ s dávkou zveličenia a vtipne poznamenal košický rodák, podľa ktorého vynaložené úsilie stálo za to: „Bola to ‚makačka‘, ale naskytli sa nám veľmi pekné výhľady. Cestou sme videli krásne miesta, priezračné pleso a kúpali sme sa pod vodopádom.“

Autor: SITA, Foto: archív

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022