Načítavanie údajov ...

Paul s Nimes do skupinovej fázy Pohár EHF, Macháč s Plzňou nie

Slovenský reprezentant Teodor Paul si zahrá so svojím klubom USAM Nimes Gard v skupinovej fáze Pohára EHF v hádzanej mužov 2019/2020. Družstvo Nimes v 3. kvalifikačnom kole vyradilo maďarský tím Csurgói KK, s ktorým na jeho palubovke prehralo 25:28 (13:11), ale v domácom prostredí mu nedalo šancu a postup si vybojovalo jasným triumfom 29:20 (17:7). V oboch dueloch bol pritom aj brankár Paul.
Posledný krok medzi 16 najlepších v Pohári EHF nevyšiel českému Talentu M.A.T. Plzeň aj so slovenským pivotom Šimonom Macháčom, ktorý nestačil v 3. kvalifikačnom kole na dánsky klub TTH Holstebro. Po domácej prehre 25:30 (12:16), pri ktorej sa Macháč zapísal do štatistík jedným gólom a dvojminútovým trestom, prišiel výprask v Holstebre 21:37 (10:18). Neodvrátili ho ani dva góly považskobystrického odchovanca, ktorý bol opäť aj raz vylúčený.
Vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) slovenský vicemajster MŠK Považská Bystrica neprenikol do osemfinále, keď v 3. kole stroskotal na ruskom HC Victor Stavropoľ 27:29 a 19:33. Utorkový žreb prisúdil stavropoľským hádzanárom za súpera izraelský AS SGS Ramhat Hashron. O účasť vo štvrťfinále sa budú usilovať aj dvaja českí zástupcovia – HCB Karviná nastúpi proti portugalskému AM Madeira Andebol SAD a HC Dukla Praha si zmeria sily s luxemburským Red Boys Differdange.
Autor: slovakhandball.sk, Foto: Facebook USAM Nimes Gard

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022