Načítavanie údajov ...

Paul sa už teší domov, v Európskej lige chcú ísť s Nimes čo najďalej

Výsledok minulotýždňového žrebu skupinovej fázy EHF Európskej ligy mužov 2020/2021 potešil slovenského hádzanárskeho reprezentanta Teodora Paula, ktorý pôsobí vo francúzskom USAM Nimes Gard. Ten sa ocitol v B-skupine v spoločnosti tímov C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.), Füchse Berlín (Nem.), Sporting CP Lisabon (Portug.), IFK Kristianstad (Švéd.) a Tatran Prešov (SR). Najmä prítomnosť slovenského zástupcu bola dôvodom na radosť.

„Všetci z nášho tímu sme sledovali žrebovanie na ceste v autobuse na zápas v Toulouse. Predovšetkým som chcel, aby nám vyžrebovali Tatran Prešov a mohol som ísť na Slovensko. Veľmi som sa tešil, keď to vyšlo a spoluhráči so mnou, keďže mi priali, aby sa splnilo moje želanie. Som im hovoril, že je to len 30 km od môjho rodného mesta. Keď bolo jasné, že máme Prešov, tak som vyskočil a oni začali kričať, Teo ide domov…,“ prezradil pre slovakhandball.sk Teo Paul.

Slovenský gólman so spoluhráčmi ukázali, že tipovanie im ide. „Viac-menej sme trafili štyroch z našich piatich súperov. Nechcel som len s Kristianstad. Je to však jedna z najnáročnejších skupín.“

Paul si prial do skupiny aj maďarský Grundfos Tatabánya KC, ale toto želanie sa mu nemohlo splniť, keďže klub ďalšieho slovenského reprezentačného brankára Michala Martina Konečného bol pred žrebom nasadený do rovnakého koša. „Tatabányu som chcel, lebo som tam pôsobil a tešil by som sa na známe tváre a čo najviac priateľov. V tejto spoločnosti je už náročné si vyberať. Ja som ešte myslel na Rhein-Neckar Löwen. Tento nemecký klub sme mali v skupine aj v uplynulej edícii, ale predstavili sme sa len u nich, lebo potom pre koronavírus prerušili súťaž a náš vzájomný súboj v Pohári EHF u nás sme už nestihli. Prešov som chcel najmä z dôvodu, že zavítam na Slovensko, uvidím rodinu a priateľov, ale takisto to bude náročný duel. Škoda, že HE-DO B. Braun Gyöngyös s Ľubomírom Ďurišom a Mišim Tóthom neprešiel v kvalifikácii cez Füchse Berlín, ktorý sme dostali.“

Zo štyroch šesťčlenných skupín EL sa do osemfinále kvalifikujú prvé štyri tímy. Nimes, ktorý bol nasadený v 1. koši, by podľa papierových predpokladov nemal medzi nimi chýbať. „Určite chceme postúpiť zo skupiny. Nemáme určené konkrétne ciele, ale chceme sa dostať čo najďalej, ako to len bude možné,“ poznamenal košický rodák.

Hádzanári Nimes sa v neúplnej tabuľke najvyššej francúzskej súťaže nachádzajú po troch dueloch na 3. mieste so ziskom 4 bodov. „Na sezónu sme sa pripravili dobre. Príprava bola v porovnaní s predchádzajúcimi extra dlhá. Ligu sme začali až o mesiac neskôr ako zvyčajne. V úvodnom kole sme hrali proti Limoges. S nováčikom som čakal náročnejší duel, v jeho drese totiž hrajú aj dvaja hráči, ktorí pôsobili v našom klube. Nastúpiť proti bývalému tímu je vždy motivujúce. Výborne sme však hrali v obrane i v útoku, hneď v úvode sme odskočili na 8:2 a napokon sme zvíťazili 31:23. Ja som išiel do bránky na dve sedmičky, z ktorých som jednu aj chytil. Môj brankársky kolega Rémi Desbonnet odchytal vynikajúci duel, mal 13 – 14 zákrokov a pridal aj dva góly,“ priblížil vstup do súťaže slovenský legionár.

Jeho tím následne čakali súboje s ďalšími dvoma francúzskymi účastníkmi EL. Kým Fenix Toulouse Handball a Montpellier HB Toulouse museli prejsť kvalifikáciou, USAM Nimes GArd bol priamo nasadený do skupinovej fázy. „V Toulouse majú dobrý tím, v uplynulej sezóne hrali výborne, skončili tesne za nami a teraz v tom pokračujú. Išli sme tam vyhrať, hoci v predchádzajúcich piatich dueloch sa nám s nimi nepodarilo zvíťaziť. Celý čas sme boli vo vedení, dokonca aj o 7 gólov, ale dotiahli sa a v závere to bolo napínavé. Strávil som v bránke posledných 13 minút a napokon sme udržali dôležité víťazstvo,“ poznamenal Paul, ktorý sa so spoluhráčmi tešil v Toulouse z triumfu 29:28. V stredu mali na programe konfrontáciu s Montpellierom, na ktorú sa dobre naladili: „To je derby ako Košice – Prešov. Vždy to býva zaujímavé a pokúsime sa o zisk ďalších dvoch bodov.“ To im však nevyšlo a tentoraz museli stráviť tesnú domácu prehru 24:25 (12:14).

Paul sa v úvode roka zranil, koncom januára utrpel špirálovitú zlomeninu záprstnej kostičky. „Ruka je v pohode, ja som začal trénovať už v marci ešte pred predčasným ukončením ligy. Potom som mal dostatok času, aby som sa dal zdravotne dokopy,“ potvrdil pozitívnu správu člen reprezentačného kádra hádzanárov SR.

S pandémiou koronavírusu bojuje celý svet. Francúzsko nie je výnimkou. Hoci v prvej vlne tam boli ešte prísnejšie opatrenia ako na Slovensku, momentálne tam však pokračujú ligové súťaže aj za účasti divákov. „Príprava prebiehala v normálnom režime. Od jej začiatku sme každý týždeň absolvovali testy. Keď sme hrali duely, tak nás testovali aj dvakrát. Našťastie, my sme všetci boli negatívni. Nemáme nejaké zákazy, len máme byť obozretní a dávať si pozor a nevystavovať sa riziku napríklad návštevou zariadení, kde môže byť veľa ľudí. Divácke návštevy závisia od kapacity haly. U nás máme približne štvortisícovú, z toho môže byť v súčasnosti zaplnená polovica tribún. Na Slovensku je to, žiaľ, inak. Keď som sa dozvedel, že sa má všetko ´vypnúť´, tak som bol zhrozený,“ dodal T. Paul.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/USAMNimesGard/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022